Začíná Hamilton ztrácet půdu pod nohama? Experti tipují Rosberga šampionem

Velká cena Singapuru podle expertů Martina Brundla a Damona Hilla dost možná naznačila, jak bude vypadat zbytek letošního ročníku. Podle nich je Nico Rosberg stále silnějším aspirantem na titul, zatímco kolega Lewis Hamilton začíná ztrácet. Nico Rosberg po letní přestávce ještě neprohrál závod. Díky výhře v Singapuru se znovu posunul do čela průběžného pořadí s náskokem osmi…

3 Štítky: Damon Hill Lewis Hamilton Martin Brundle Nico Rosberg Zveřejněno 19. 09 2016 — Lukáš Štěrovský

Velká cena Singapuru podle expertů Martina Brundla a Damona Hilla dost možná naznačila, jak bude vypadat zbytek letošního ročníku. Podle nich je Nico Rosberg stále silnějším aspirantem na titul, zatímco kolega Lewis Hamilton začíná ztrácet.

Nico Rosberg po letní přestávce ještě neprohrál závod. Díky výhře v Singapuru se znovu posunul do čela průběžného pořadí s náskokem osmi bodů na Lewise Hamiltona, který v neděli obsadil třetí příčku za Danielem Ricciardem.

Podle Martina Brundla, bývalého závodníka a současného komentátora a uznávaného experta na formuli 1, může být právě tento okamžik klíčovým v celém letošním ročníku. „Nevím, jestli tomu Lewis může uvěřit, nebo ne, ale momentálně je pro něj těžké vypořádat se s Nikem. Může Rosberg vyhrát šampionát? Čím dál více si začínám myslet, že ano.

Jeho kvalifikační kolo bylo tak dobré, a pokud do závodu odstartuje dobře, nemá potíže. Ano, vyhrává sice pouze z předních pozic na startu, ale ty si dokáže konstantně vybojovávat v kvalifikacích. Tři výhry během čtyř týdnů, kdy neudělal chybu… vypadá to, že Lewis momentálně lehce ztrácí půdu pod nohama,“ zamýšlí se Martin Brundle.

„Když se podíváme zpět do Monzy, kde měl Lewis špatný start, stejně v pozdější fázi závodu nezačal Rosberga nahánět, že? Neměl takové tempo, jako u něj občas vidíme v přímém souboji. Díky tomu si myslím, že Lewis momentálně nedokáže jet s vozem na maximum jeho potenciálu.“

S Brundlem souhlasí i jeho krajan Damon Hill, taktéž bývalý jezdec a v současnosti komentátor a expert na královnu motorsportu. „Hamilton měl letos tolik smůly a musel se probojovat do čela šampionátu ze zadních pozic. To se mu povedlo, jenže teď to vypadá, že jeho výkonnost zase uvadá.

Nechápu, co se stalo v Monze. Celý víkend byl tak dominantní, a přesto nakonec nevyhrál závod. Nerozumím tomu. Pak přijel do Singapuru a přišel další nezdar. Misky vah se opět přesouvají na Nikovu stranu. Myslím, že teď má mnohem vyšší sebevědomí, jezdí na úplné jiné úrovni než v minulosti a podle mého je velmi velkou výzvou pro Lewise,“ dodal Hill.

Čtěte dále: Video: To nejlepší z Grand Prix Singapuru v šesti minutách!

Martin Brundle (na snímku vpravo) začíná v boji o titul favorizovat Rosberga

Martin Brundle (na snímku vpravo) začíná v boji o titul favorizovat Rosberga

Diskuse k článku

3 komentáře: “Začíná Hamilton ztrácet půdu pod nohama? Experti tipují Rosberga šampionem”

 1. Simon Trantina napsal:

  Simir Přesně.

 2. Simir napsal:

  Představte si situaci obráceně: Rosberg přijde na stupně vítězů do půl těla, pohodička, nic neřeší a až během God save the Queen začne předvádět hadí tanec a oblékat si kombinézu, přičemž se ještě neustále frotýruje, aby pak místo oslavnýho trdlování s flaškou jenom dal napít zástupci týmu? (Přitom nebýt chytrosti týmu, tak by byl až za Kimim.)
  Dostal by ze všech stran neuvětitelněj kartáč!!! 

  Pamatuju si, že Schumi jednou po vyhraným závodě (tuším na Monze) při italský týmový hymně rukama dirigoval fanoušky a týmové zaměstnance pod pódiem a schytal to od italskýho exprezitenta, že na německou se ani nehnul a na italskou hymnu dělá divadlo. Od té doby to MS už nikdy neudělal. Nevěříte? Mrkněte do archivů.

 3. OndrejPudr napsal:

  No myslím, že Hamimu to teď jen prostě nezapadá vše do sebe tak dobře jako Nicovi, ale stačí jeden bezproblemový víkend Lewise a opět se vrátí na tu vlnu super výkonů které pro zisk titulu mistra budou stačit. Aby Nico vyhrál titul tak by potřeboval aby si ho nejdřív Lewis sám prohrál (což se samozřejmě stát může).

Napsat komentář