Za Vettelův problém může FIA, brání se Renault

Renault říká, že když Sebastian Vettel musel zastavit v úvodu GP Rakouska, nebylo to vinou technického problému pohonné jednotky.

2 Štítky: FIA Red Bull Renault Sebastian Vettel Zveřejněno 25. 06 2014 — Jan Pastorek

Renault říká, že když Sebastian Vettel musel zastavit v úvodu GP Rakouska, nebylo to vinou technického problému pohonné jednotky.

Německý pilot Red Bullu se po startu snažil získat pozice a chtěl si pomoct vyšším výkonem, ovšem když stiskl tlačítko pro předjíždění, jeho auto vypovědělo službu a musel na chvíli zastavit.

„Pro využívání motoru má auto různá nastavení, jedno z nich je spojené s tlačítkem pro předjíždění a nastaví jinou mapu motoru,“ vysvětloval Thierry Salvi z Renaultu.

Efekt stisknutí tlačítka byl přesně opačný, než měl, ale podle Salviho za to může chyba softwaru, nad kterým nemá dodavatel motoru ani tým kontrolu.

„Ukázalo se, že když to tlačítko zmáčknul na začátku závodu, nastal problém na úrovni řídící jednotky. Trochu jsme zapátrali a myslíme si, že je problém v softwaru vozu, ale bohužel v tom, který nemáme na starost my, ale FIA,“ pokračoval Salvi.

„Je to programová chyba, která bude myslím vyřešena do příštího závodu. Jde o programovou chybu, o které víme a o které jsme informovali FIA na začátku roku. Ta vydala verzi (softwaru), která měla ten problém řešit. Podle všeho se tak nestalo.“

Diskuse k článku

2 komentáře: “Za Vettelův problém může FIA, brání se Renault”

  1. wrt napsal:

    Keby to aj bola pravda, tak všetci majú rovnaké podmienky. Navyše RB o tom vedel a teda nedokázal túto výhodu využiť.

  2. MrMraz napsal:

    Ono je vcelku jedno, kdo za těmi problémy stojí. Podstatné je, že tam jsou, a že kvůli tomu Vettel přichází o důležité body.

Napsat komentář