Will Stevens – rozhovor

Vedle hvězd z předních týmů se nezapomíná ani na ty ze stájí na pokraji existence.

Štítky: Will Stevens Zveřejněno 6. 08 2015 — Marie Tomšíková

Oficiální stránky formule 1 zveřejnily další rozhovor s pilotem F1, dnes je na řadě Will Stevens.
V rozhovoru Stevens popisuje závody na konci startovního roštu, pozitivní dopad nedávných změn v pravidlech a proč doufá, že jeho výkony mu otevřou cestu na dlouhou kariéru v F1.

První balíček vylepšení jste obdržely v Silverstonu. Jak jsi se cítil ve vylepšeném autě?

Will Stevens: Vylepšení bylo plánováno na chvíli, kdy dosáhneme lepšího vyvážení celého auta. Jakmile nasadíte nějaké vylepšené věci, tak vám to dá jako řidiči prostě větší jistotu. Aktualizace fungují ihned opravdu dobře, a to je zásluhou celého týmu. Na Silverstonu jsme byli nejblíže ostatním vozům za celý rok.

Co pro tebe mohou udělat změny z psychologického hlediska? Musí to být dobrý pocit vědět, že jste dostali větší šanci bojovat.

WS: Ano, přesně tak. Konečně můžeme říct, že jsme mnohem blíž než předtím.

Skutečnost je taková, že trávíte většinu času v zadní části pole a to přináší další soubor problémů, souhlasíte s tím?

WS: To máte určitě pravdu, ale nezáleží na tom kde se pohybujete na startovním roštu, musíte vždy dělat profesionální práci, aby jste dosáhli maxima. Zatím myslím že celý tým udělal obrovský kus práce. Z našeho pohledu jsou důležitým aspektem závodů také modré vlajky. Za celý závod jich dostanu tak 20-25, to může znamenat 20-25 sekund ztráty. Je opravdu těžké vědět, kdy a jak máte lidi kolem sebe pustit, aby jste ztratili co nejméně času.

Když mluvíme o modrých vlajkách, v Kanadě jsi měl incident s Romainem Grosjeanem. K tomu došlo při předjíždění o kolo zpátky. Omluvil se ti?

WS: Ano omluvil se a uznal, že špatně odhadl situaci. Bylo pro nás zklamání co se stalo, ale oba jsme se ponaučili a jdeme dál.

Vaši šéfové (John Booth a Graeme Lowon) vás chválí za práci kterou děláte, ale není to zklamání, že svět neví jak dobře na tom jste?

WS: Dobře, sice nejsme moc vidět, ale lidé uvnitř F1 ví, že děláme dobrou práci s autem, které máme k dispozici. Nezáleží na tom, kde jste na startu, ale letos chci dokázat, že jsem připraven zůstat v F1. Užívám si každou minutu závodění.

Tvůj týmový kolega je také nováček v F1. Vládne mezi vámi rivalita?

WS: Znám Roberta léta. Můj první evropský závod v motokárách byl proti němu a to před 10 nebo 11 lety. Pak se naše kariéry rozdělily. Je to dobrý chlap, konkurenceschopný, rychlý a v současné době také jediný člověk se kterým mohu závodit.

Strategická skupina F1 nedávno rozhodla o omezení komunikace při startech. Jako relativní nováček v F1 jaký máš na změnu pravidel názor?

WS: Samozřejmě jako nováček nemám moc zkušeností. Starty začínají být čím dál tím více řízeny elektronicky, proto to nezáleží jenom na vás. Myslím si, že kvalita startů musí záviset jen na jezdci a proto změny v pravidlech schvaluji.

Máš za sebou polovinu sezóny. Myslíš už na tu příští?

WS: Mým úkolem je zaměřit se na to, co se děje teď a abych odváděl co nejlepší práci. Kdo ví, co se v příštím roce bude dít.

Nastavil si tým nějaký cíl pro zbytek sezóny?

WS: Je to pro nás těžké stanovit si cíle. Musíme brát každý závod, tak jak přijde. Z hlediska celkových cílů se na konci sezóny musíme ohlédnout zpět a být schopní říct, že jsme udělali maximum.

Diskuse k článku

Napsat komentář