Vozy Caterhamu jsou bezpečné, ujišťuje insolvenční správce

Insolvenční správce Caterhamu Finbarr O’Connell si je jistý, že jsou obavy o bezpečnost některých dílů vozů zbytečné.

1 Štítky: Caterham Zveřejněno 21. 11 2014 — Jan Pastorek

Insolvenční správce Caterhamu Finbarr O’Connell si je jistý, že jsou obavy o bezpečnost některých dílů vozů zbytečné.

Jeden z bývalých zaměstnanců týmu prozradil, že Caterham poslední dobou „záplatuje“ díly vozů podobně, jako to udělal s ramenem zavěšení kola u Kamuje Kobajašiho v Rusku. Proto také vyjádřil obavy o bezpečnost v Abú Dhabí.

„My jsme si naprosto jistí, že jsme v bezpečí,“ komentoval O’Connell, podle něhož měl Caterham díky dvěma vynechaným závodům dost času na to, aby oba vozy dostal do perfektního stavu.

Hlavním cílem účasti v Abú Dhabí zůstává nalezení nového majitele pro tým. O’Connell teď má tři zájemce. A nejde ani tak o cenu týmu, jako o schopnost nového majitele ho udržet při životě dlouhodobě.

„Na této straně roštu musíte ročně pokrýt asi 70 miliónů liber, takže my hledáme jen ty, kdo vědí, že to dokáží pokrýt, ať už sponzory, sponzory jezdců nebo jako automobilky, které to využijí ve vývoji nebo pro marketing,“ vysvětloval.

Klíčová jednání proběhnou během závodního víkendu a O’Connell přiznává, že kupci musí jednat rychle, pokud chtějí tým udržet v chodu tak, aby byl schopný se připravit na příští sezónu. Dohodu je třeba uzavřít během tří týdnů.

Diskuse k článku

Napsat komentář