Vettelovo staré šasi bylo deformované, s tím novým ale málem neodstartoval

Sebastian Vettel má letos smůlu na techniku, když už měl poslušné auto, kvůli chybě mechanika mohl ve Španělsku dopadnout špatně.

2 Štítky: Red Bull Sebastian Vettel Zveřejněno 13. 05 2014 — Jan Pastorek

Sebastian Vettel má letos smůlu na techniku, když už měl poslušné auto, kvůli chybě mechanika mohl ve Španělsku dopadnout špatně.

Téměř celý pátek v Barceloně musel Vettel vynechat kvůli problémům s technikou, v sobotu pak dostal penalizaci za předčasnou výměnu převodovky. Navzdory tomu ale dojel do cíle čtvrtý za týmovým kolegou Ricciardem, přičemž musel na trati předjet mnoho soupeřů.

Vettel byl jako vyměněný a v rozhovoru pro Auto Motor und Sport přiznal, že s tím souvisela výměna šasi. Red Bull pak přišel v továrně na to, že to jeho předchozí bylo deformované, což rozhodilo geometrii zavěšení kol, proto měl německý pilot v předchozích Grand Prix pocit, že ho auto vůbec neposlouchá.

A to ho v neděli na Katalánském okruhu zpočátku neposlouchal ani vůz s novým, respektive repasovaným šasi. Když jel na startovní rošt, měl ve voze zvláštní pocit, který mu připomněl zlomenou torzní tyč v Turecku 2010.

Nahlásil to týmu vysílačkou a přišlo se na to, že mu ji mechanici úplně zapomněli namontovat, jak měli plné ruce práce s výměnou převodovky, udělali to pak na startovním roštu.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Vettelovo staré šasi bylo deformované, s tím novým ale málem neodstartoval”

  1. puffy napsal:

    Vettela rad nemam, ale ani na sekundu som si nemyslel, ze by zabudol jazdit. Som rad, ze vyriesil problemy a snad Mercedesu poriadne zatopi. Nech to nie je take monotonne ako doteraz v tejto sezone.

  2. Suckme napsal:

    Jak se nyní ukazuje, tak Sebastian opět prokázal, jak moc skvělý pilot to je. I s poškozeným šasi se dokázal udržel na krásném pátém místě, a ihned, jak dostal nové (respektive staronové), tak předvedl takový výkon, po němž všem jeho kritikům vypadla huba z pantů, jak moc se divili jeho řidičskému skillu. 😀

Napsat komentář