Vettel: Srovnání s rokem 2015 není fér. Naše ztráta je menší, máme ale smůlu

Podle Sebastiana Vettela je srovnávání s loňskou sezonou Ferrari irelevantní. Na začátku ročníku 2016 mělo Ferrari štěstí, dokonce vyhrálo závod. Letos se od Scuderie čekalo o něco víc, ale italská stáj má za sebou celkem nešťastný vstup do sezony. Oba piloti se potýkali se smůlou a technickými potížemi. “Srovnání s loňskou sezonou není fér, to…

1 Štítky: Ferrari Sebastian Vettel Zveřejněno 5. 06 2016 — Marie Tomšíková

Podle Sebastiana Vettela je srovnávání s loňskou sezonou Ferrari irelevantní. Na začátku ročníku 2016 mělo Ferrari štěstí, dokonce vyhrálo závod. Letos se od Scuderie čekalo o něco víc, ale italská stáj má za sebou celkem nešťastný vstup do sezony. Oba piloti se potýkali se smůlou a technickými potížemi.

“Srovnání s loňskou sezonou není fér, to jsme neměli tolik soupeřů. Všechna auta se hodně posunula dopředu. Letos je naše ztráta menší, jsme blíž, ale nemáme tak bezproblémové závody jako na začátku loňského roku. Tyto dvě věci se zatím nesešly dohromady, což je naše vina,” komentoval Sebastian Vettel.

Podle Němce Scuderia musí zapracovat hlavně na výkonech v kvalifikaci.Vettel věří, že v Monaku měl velkou šanci na výhru, ale startovat v úzkých uličkách ze čtvrtého místa není nic jednoduchého. “Je to snadné. V sobotu jsme prostě nestačili, a to musíme zlepšit. Máme lepší závodní tempo.

V Monaku se mi vedlo lépe než v Barceloně. Mluvím o šanci na stupně vítězů a možná i o vítězství. Nemyslím si, že by s rychlostí bylo něco špatně. Ta je v pořádku, jen ji musíme využít v kvalifikacích i v závodech. To je náplň naší práce, takže v tomhle ohledu nemůžeme říct, že jsme neuspěli.”

Vettel připomíná, že Ferrari mezi sezonami 2014 a 2015 kompletně změnilo strukturu řízení, takže se stále jedná o nový projekt. “Je třeba respektovat skutečnost, že bojujeme s týmy, které jsou dlouhodobě stabilnější. Vůbec neměnily týmovou strukturu nebo management.

Společně jsme začali s projektem, jehož cílem je vrátit tým zpět na vrchol. Naše cíle jsou oproti ostatním mnohem ambicióznější. Jsme na správné cestě,” dodal Vettel.

Čtěte dále: Vettel: Ferrari je ve svém úsilí dohnat Mercedes možná až příliš horlivé

Letos Sebastian Vettel nemá štěstí. Na stupně vítězů vystoupal jen třikrát

Letos Sebastian Vettel nemá štěstí. Na stupně vítězů vystoupal jen třikrát

Diskuse k článku

Napsat komentář