Trestné body si v Maďarsku vysloužila hned pětice jezdců

Pastor Maldonado, Romain Grosjean, Max Verstappen, Daniil Kvjat a Lewis Hamilton, ti všichni byli za své počínání na trati potrestáni sportovními komisaři.

1 Štítky: Daniil Kvjat Lewis Hamilton Max Verstappen Pastor Maldonado Romain Grosjean Zveřejněno 26. 07 2015 — Tomáš Bohuslav

Pastor Maldonado, Romain Grosjean, Max Verstappen, Daniil Kvjat a Lewis Hamilton, ti všichni byli za své počínání na trati potrestáni sportovními komisaři.

Letošní Velká cena Maďarska se do historických análů zapíše jako závod, v němž rozhodně nebyla nouze o napínavé momenty a nelítostné souboje kolo na kolo. A protože se tyto boje na závodní dráze neobešly bez kolizí, měli sportovní komisaři pořádně napilno.

Do jejich kanceláře musel po skončení závodu napochodovat mimo jiné Pastor Maldonado, kterému byly za způsobení kolize se Sergiem Pérezem na jeho konto připočteny dva trestné body, protentokrát.

A stejným počtem byl odměněn i jeho stájový kolega Romain Grosjean, ačkoliv je nutno přiznat, že v jeho případě byl na vině především tým, který jej z boxového stání vypustil poněkud předčasně.

Piloti Lotusu se tak dostali do celkem nezáviděníhodné situace, neboť oba dva mají na svých kontech již šest trestných bodů, a jsou tudíž na půl cesty k suspendaci jejich superlicencí a potenciálnímu zákazu startu v jedné Grand Prix.

Dalším potrestaným byl v cíli čtvrtý Max Verstappen, jenž podle komisařů nedodržel minimální stanovený čas na kolo ve fázi, kdy se ředitelství závodu rozhodlo na trať povolat zpomalovací vůz. Holanďanovo konto se rozrostlo o tři body na celkových pět.

Čtvrtým do party je Daniil Kvjat z Red Bullu – ten byl ‚odměněn‘ dvěma body za své počínání během souboje s Lewisem Hamiltonem, při kterém podle všeho vyjel z dráhy, díky čemuž získal na soupeře z Mercedesu výhodu.

A nakonec, nikoliv však v poslední řadě, neunikl pozornosti sportovních komisařů ani úřadující mistr světa. Hamilton si vysloužil rovněž dva trestné body, a to za způsobení kolize z úvodu závodu, kdy najel do Daniela Ricciarda.

 

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Trestné body si v Maďarsku vysloužila hned pětice jezdců”

  1. VladoS. napsal:

    Systém trestných bodov je faj nápad, no má podľa mňa 2 chyby.

    – jazda vlastne trestá 2-krát
    – body platia 12 mesiacov (ak mám správnu vedomosť); podľa mňa by sa nemali prenášať do druhej sezóny, ale mali by platiť len v tej aktuálnej…

Napsat komentář