Testy Maďarsko 2017

Zveřejněno 31. 07 2017 — Lukáš Štěrovský

Během úterý a středy probíhají na maďarském Hungaroringu sezonní testy. Níže nabízíme přehled pilotů, kteří v nich nastoupí – hojně se očekává především to, jaký výkon předvede Robert Kubica, jemuž jde o sedačku Renaultu pro sezonu 2018. Stránka bude průběžně aktualizována.

Středa

Druhý den testů začalo nejlépe Ferrari, které bylo během středečního dopoledne nejrychlejší. První Sebastian Vettel závěrečnou hodinu před pauzou přenechal své místo Kimimu Räikkönenovi, který zajel třetí čas. Druhý Lando Noris na mclarenu způsobil jediné červené vlajky, když se v samotném závěru nedokázal vrátit do boxů.

Největší pozornost ale byla upřena na Roberta Kubicu. Ten odjel nejvíce kol ze všech a obsadil sedmé místo. Podle spekulací ale jezdil s velkým množstvím paliva. Odpoledne se Polák soustředil i na kratší výjezdy. V závěru nasadil Kubica ultra-měkkou sadu pneumatik, která ho dostala na čtvrté místo.

Fanoušky i experty zaujal také Lando Norris, který s mclarenem zajel druhý čas, byť na měkčí sadě pneumatik než Sebastian Vettel. Jízdy byly kvůli nečistotám na trati a s tím souvisejícím vyvěšením červených vlajek o pět minut zkráceny.

Konečné a podrobné výsledky v článku níže:

Dopoledne druhého dne testů – první Vettel, navrátilec Kubica sedmý

Úterý

Dopoledne prvního dne testů proběhlo v relativním poklidu. Valtteri Bottas se věnoval testování pneumatik Pirelli pro rok 2018. Na čele skončil Stoffel Vandoorne, ovšem McLaren potkaly technické potíže, pro které musel zastavit na dráze. Blíže neurčené problémy s motorem zase nedovolily odjet větší počet kol Red Bullu, potažmo Maxi Verstappenovi. Červené vlajky způsobil i Sean Gelael, který se roztočil se svým toro rosso.

Odpoledne přineslo další problémy McLarenu, když Stoffel Vandoorne prakticky všechen čas strávil u mechaniků. V závěru ale vyjel, aby otestoval nové díly. Na úplném konci pak zajel nejrychlejší kolo Charles Leclerc, který tak dostal Ferrari na první místo výsledkové listiny.

Celkové výsledky naleznete v článku níže:

Dopoledne prvního dne testů na čele McLaren

Tým1. pilot2. pilot
MercedesGeorge Russell
Valtteri Bottas (pro Pirelli)
George Russell
FerrariCharles LeclercSebastian Vettel
Kimi Räikkönen
Red BullMax VerstappenPierre Gasly
Force IndiaNikita Mazepin (dop.)
Lucas Auer (odp.)
Lucas Auer (dop.)
Nikita Mazepin (odp.)
WilliamsLance StrollLuca Ghiotto
Toro RossoSean GelaelCarlos Sainz (dop.)
Daniil Kvjat (odp.)
HaasSantino FerrucciSantino Ferrucci
RenaultNicholas LatifiRobert Kubica
SauberGustav MaljaNobuharu Matsushita
McLarenStoffel VandoorneLando Norris

Přehled všech nominovaných pilotů aneb kdo testuje v Maďarsku