Stewardi rozdávají tresty náhodně, stěžuje si Alonso

Fernando Alonso nesouhlasí s penalizací, kterou v Monaku dostal za kontakt s Nicem Hülkenbergem.

4 Zveřejněno 25. 05 2015 — Jan Pastorek

Fernando Alonso nesouhlasí s penalizací, kterou v Monaku dostal za kontakt s Nicem Hülkenbergem.

Španělský pilot McLarenu dostal pětisekundovou penalizaci za to, že se v prvním kole závodu střetl s Hülkenbergem. Odpykal si ji během zastávky v boxech.

Trest ale podle něj byl nespravedlivý. „Samozřejmě, že byl. Byl jsem na vnitřku páté zatáčky, Hülkenberg byl na vnějšku, a když jste na tomto místě okruhu na vnějšku, obvykle je třeba ubrat.“

„Když jsou tresty takto udělovány náhodným způsobem, je to přinejmenším zvláštní, ale já s tím nemůžu nic dělat.“

I přes penalizaci jezdil Alonso na bodované pozici, dokud ho nevyřadila technika. Na druhé straně kontakt mezi Ricciardem a Räikkönenem z konec závodu ponechali stewardi bez trestu.

Diskuse k článku

4 komentáře: “Stewardi rozdávají tresty náhodně, stěžuje si Alonso”

 1. wrc.polo napsal:

  Keď by sme sa bavili o tom kdo pri týchto dvoch incidentoch ako zvládol pokoliznu situáciu, tak je vidieť že penalizacie sa udeľujú podľa schopností. Ale nechcem naražát na HUL samozrejme.

 2. blafak1 napsal:

  Přijde mi to, že jsou tresty rozdávány spíše podle následků, než podle samotného incidentu. Chci tím říct, že podle mého pokud by RAI neustál ten ťukanec a urval třeba křídlo, podobně jako HUL, tak by RIC trest dostal. A naopak pokud by to ustál HUL tak by se bez penalty obešel ALO… Ovšem zrovna v Monaku to podle mě nebyly incidenty, které by si říkali o trest.

 3. wrc.polo napsal:

  Alebo by sa dalo povedať, že aj keď incident medzi ALO a HUL bol potrestaný, tak aj medzi RIC a RAI mal byť rovnaky postup. Ale myslím že v Monacu sú kontakty bežné a nikdy nebude možné im predchádzať. Horšie incidenty boli vo formule Renault. Takže aj z tohto pohľadu je pravda na strane Alonsa.

 4. FantomasMan napsal:

  Súhlas s Alonsom. Trest nemal byť. Bol to obyčajný závodný incident.

Napsat komentář