17 už navždy Bianchiho

Startovní číslo 17 FIA znepřístupní dalšímu využití z respektu k zesnulému jezdci.

2 Štítky: FIA Jules Bianchi Zveřejněno 20. 07 2015 — Tomáš Richtr

Startovní číslo 17 už zůstane navždy Julesovi Bianchimu – Mezinárodní automobilová federace jej znepřístupní dalšímu využití z respektu k zesnulému jezdci.

Závodníci F1 si volí startovní číslo pro celou svou kariéru. Bianchi sám si přál číslo 7, 27 nebo 77. Nevyšlo mu ani jedno, po řadě si tato čísla vzali Kimi Räikkönen, Nico Hülkenberg a Valtteri Bottas. Měli přednost, protože skončili v daném ročníku, kdy se čísla volila, v konečném pořadí výše než Bianchi.

V pondělí zveřejnila FIA rozhodnutí jejího prezidenta, Jeana Todta, že znepřístupnit Bianchiho startovní číslo dalšímu využití je „odpovídající gesto“.

Znamená to, že už nikdy v budoucnu se auto se startovním číslem 17 na start nepostaví.

Do ročníku 2013 se startovní čísla udělovala podle konečného pořadí v Poháru konstruktérů. Tým mistrů světa tak měl 1 a 2, a tak dále, s výjimkou třináctky. Když ale FIA přešla na systém permanentního čísla pro kariéru jezdce, Pastor Maldonado si zvolil právě třináctku.

Startovní číslo se ‚do oběhu‘ dá dva roky poté, kdy pilot ukončil kariéru.

Startovní čísla letošního ročníku jednotlivých jezdců jsou následující:

racenumbers

Diskuse k článku

2 komentáře: “17 už navždy Bianchiho”

 1. Pietro napsal:

  Letos dle starého systému:
  1 – Hamilton, 2 – Rosberg, 3 – Ricciardo, 4 – Kvyat, 5 – Massa, 6 – Bottas, 7 – Räikkönen, 8 – Vettel, 9 – Button, 10 – Alonso, 11 – Hülkenberg, 12 – Pérez, 14 – Verstappen, 15 – Sainz, 16 – Grosjean, 17 – Maldonado, 18 – Ericsson, 19 – Nasr, 20 – Stevens, 21 – Merhi

  Danek s Kimim souhlasí stejně.

  Vyřazení 17 značí, že tenhle starý systém se už nevrátí.. 😐

 2. Raiky17 napsal:

  Logický krok. Je to moje nejoblíbenější číslo, takže jsem byl rád, že ho měl jeden z mých nejoblíbenějších pilotů, ted jsem trošku smutný, že už ho v F1 nikdo mít nebude, zároveň ale jsem rád, že bude už napořád patřit Julesovi 😉 zaslouží si to

Napsat komentář