Schumacher chtěl v roce 2001 bojkotovat GP USA, vzpomíná Mosley

Bývalý prezident FIA Max Mosley vydal autobiografii, ve které odhalil několik zajímavostí z formule 1.

Štítky: FIA Max Mosley Zveřejněno 18. 06 2015 — Jan Pastorek

Bývalý prezident FIA Max Mosley vydal autobiografii, ve které odhalil několik zajímavostí z formule 1.

Mosley stál v čele automobilové federace od roku 1993 do roku 2009. Ve své knize Formula 1 and Beyond tedy měl na co vzpomínat.

Jednou ze zajímavostí jsou události po 11. září 2001, kdy došlo k teroristickým útokům v New Yorku. „Během následujícího víkendu v Monze Schumacher obešel všechny jezdce a apeloval na ně, aby odmítli jet další závod v Indianapolisu z obavy, že dojde k nějakému incidentu,“ prozradil Mosley.

Další anekdota se týká Lewise Hamiltona. Když byl ještě kluk, pořadatelé jednoho francouzského motokárového závodu mu odmítli účast proto, že údajně neměl v pořádku lékařské potvrzení. Mosley zasáhl, dal věci do pořádku a Hamilton pak závod vyhrál. Na oplátku později poslal Mosleymu podepsanou obálku časopisu se svojí fotkou.

Ve své knize se Mosley věnuje mnoha různým tématům, jedním z nich je také podvádění ve formuli 1. Vzpomněl na aféru kontroly trakce u týmu Benetton v roce 1994. Kontrola trakce byla zakázána pravidly, ale FIA objevila, že je v softwaru vozu skrytá. Tým se tehdy ubránil tím, že ji nikdy nepoužil.

Mosley zalitoval, že FIA promarnila příležitost během tragické GP San Marina, když měla na kontrole elektroniku Benettonu. „V rámci zmatků a stresu jsem po tom tragickém víkendu bohužel dovolil, aby jim byla navrácena ještě před tím, než byla zcela zkontrolována,“ přiznal.

Diskuse k článku

Napsat komentář