Sauber: De Silvestrová má potřebné schopnosti pro závodění ve formuli 1

Šéfka Sauberu Monisha Kaltenbornová nevidí žádnou překážku na straně Simony de Silvestrové, která by jí měla bránit v získání závodní sedačky.

1 Štítky: Sauber Simona de Silvestrová Zveřejněno 10. 05 2014 — Jan Pastorek

Šéfka Sauberu Monisha Kaltenbornová nevidí žádnou překážku na straně Simony de Silvestrové, která by jí měla bránit v získání závodní sedačky.

Cílem spojení Sauberu se švýcarskou jezdkyní od začátku bylo ji postavit příští rok na startovní rošt, ale bylo třeba ještě prověřit, jak si poradí s monopostem F1. Podle Kaltenbornové velmi dobře.

„Odjela jeden test a šlo to dobře, je tu vše potřebné, zatím odvádí velmi dobrou práci,“ chválila šéfka hinwilské stáje. „V simulátoru jezdila fantasticky, po fyzické stránce je velmi dobře připravena a učí se velmi rychle.“

„Aby se sem ženy dostaly, neschází jim schopnosti, ale příležitosti. A já si myslím, že pokud jste ve sportu na pozici, kde můžete něco změnit, měly by to ženy udělat.“

Do závodní sedačky ale vede ještě dlouhá cesta, dalším krokem bude druhý test na konci června ve Valencii. Pokud půjde vše dobře, mohla by poté přijít účast ve vybraných pátečních trénincích.

U Sauberu je ale přetlak jezdců, příští rok by kromě De Silvestrové chtěli závodit také Giedo van der Garde a Sergej Sirotkin. Ruskému jezdci ale moc nenahrává do karet krize kolem Ukrajiny, celému týmu se komplikují jednání s ruskými partnery.

„Všichni jsou ve vyčkávací pozici, co se bude dít dál, což je zcela pochopitelné,“ řekla Kaltenbornová ve vztahu k Rusku. „Když nevíte, co se bude dít, jen čekáte. V takové pozici teď jsme.“

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Sauber: De Silvestrová má potřebné schopnosti pro závodění ve formuli 1”

  1. Michal Mikoláš napsal:

    O sedačku u Sauberu je velká sháňka, a tak se přiznám, že angažmá de Silvestrové příliš nevěřím. Pro zlepšení povědomí o ženách ve formuli 1 nicméně Švýcaři dělají opravdu dosti.

Napsat komentář