S Lewisem budu bojovat trochu jinak, přiznává Rosberg. Hamiltonovo kolo nebylo dokonalé

Nico Rosberg uznal, že přinese malé změny do soupeření se svým týmovým kolegou poté, co jím byl poražen v boji o pole position na Velkou cenu Velké Británie. Rosberg s Hamiltonem mají od vedení Mercedesu nadále zelenou, co se týče závodění na trati během závodů, a to i přes kontroverzní kolizi v posledním kole Velké ceny Rakouska. Niku…

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Nico Rosberg Zveřejněno 9. 07 2016 — Šimon Trantina

Nico Rosberg uznal, že přinese malé změny do soupeření se svým týmovým kolegou poté, co jím byl poražen v boji o pole position na Velkou cenu Velké Británie.

Rosberg s Hamiltonem mají od vedení Mercedesu nadále zelenou, co se týče závodění na trati během závodů, a to i přes kontroverzní kolizi v posledním kole Velké ceny Rakouska. Niku Rosbergovi byla položena otázka na toto téma již poněkolikáté i během tohoto víkendu a Němec přiznal, že teď se na situaci ohledně nadcházejících střetnutí s Hamiltonem bude dívat trochu jinak.

„Je mi naprosto jasné, co po mě a Lewisovi tým chce. Pořád spolu budeme bojovat, jsme sice dohodnuti na určitých malých změnách, ale jinak vše zůstává naprosto stejné,“ vyjasňuje situaci lídr šampionátu jezdců.

Na otázku, zda může zaručit, že už se předešlé incidenty s Hamiltonem nebudou opakovat, odpověděl pochopitelně trochu rozladěně. „Co chcete, abych vám na tohle řekl? Nikdy nechceme kolidovat a nikdy se nesnažíme kolidovat, budeme proti sobě závodit a snažit se předejít kontaktům a bouračkám.“

Rosberg se kvůli problémům s únikem vody na svém autě vůbec nemohl zúčastnit druhého pátečního tréninku v Silverstone. Jak ovšem sám přiznal, na jeho výkon v dnešní kvalifikaci to nemělo žádný vliv a je vděčný svému týmu za to, že mu opět poskytl skvělé auto.

„Tým nám dnes dal úžasné auto. Je potěšením ho řídit, hlavně ve vysokorychlostních sekcích, tam jsem se cítil jako bych jel po kolejích, byl to úžasný pocit. Přesně tohle je pro piloty největším zdrojem dobrého pocitu z jízdy, rychlé zatáčky ve spojením s rychlými vozy formule 1, dnes to bylo výjimečné,“ chválil auto a rozvržení trati syn bývalého finského závodníka Keka Rosberga, který v roce 1985 dokázal získat na Silverstone pole position.

„Dnes to nebyl můj den, Lewis odvedl lepší práci a za to mu gratuluji. Ale o všem se rozhodne až zítra, takže se stále ze sebe budu snažit vydat maximum.“

Lewis Hamilton, kterému se opět podařilo získat pole position na domácí půdě, však přiznal, že z jeho strany se nejednalo o úplně perfektní kvalifikaci. V první části byl rozdíl mezi ním a Nikem Rosbergem pouhých 15 tisícin sekundy, ve druhém kvalifikačním segmentu to sice bylo více než 7 desetin, ale Rosberg již poněkolikáté v Q2 šetřil pneumatiky na start závodu.

V rozstřelu byl Hamiltonovi smazán první kvalifikační čas, protože v zatáčce číslo 9 porušil limity tratě a získal tak malou výhodu. Ve svém druhém pokusu byl však suverénní a jeho týmový kolega ho nijak neohrozil v cestě za prvním místem na startu zítřejšího závodu. “Nebyla to ideální kvalifikace, v Q3 jsem se dotknul obrubníku a ten mě vystrčil ven, auto se roztřáslo a překročilo limit tratě.

Ve druhém kole jsem cítil hodně tlaku. Věděl jsem, že nemůžu zklamat jak svůj tým, tak fanoušky, kterých přišlo opravdu hodně a moc jim za to děkuji. Stejně to druhé kolo nebylo úplně dokonalé, snažil jsem se ho prostě zajet, abych ho měl s jistotou. Jsem rád, že se mi to podařilo,” dodává Brit.

Čtěte dále: Generálku na kvalifikaci ovládl Hamilton. Ericsson tvrdě boural

Motorsports: FIA Formula One World Championship 2016, Grand Prix of Great Britain, #44 Lewis Hamilton (GBR, Mercedes AMG Petronas Formula One Team), #6 Nico Rosberg (GER, Mercedes AMG Petronas Formula One Team), *** Local Caption *** +++ www.hoch-zwei.net +++ copyright: HOCH ZWEI +++

Uvidíme ještě tyto dva ve vzájemném incidentu?