Ricciardo neměl o vyjetí mimo trať tušení

Australský pilot Red Bullu doplatil na penalizaci ze strany sportovních komisařů a do zítřejšího závodu vyjede až z desátého místa, kolega Kvjat skončil sedmý.

Štítky: Daniel Ricciardo Daniil Kvjat Red Bull Zveřejněno 4. 07 2015 — Tomáš Bohuslav

Australský pilot Red Bullu doplatil na penalizaci ze strany sportovních komisařů a do zítřejšího závodu vyjede až z desátého místa, kolega Kvjat skončil sedmý.

Ještě před začátkem sobotní kvalifikaci vydali zástupci Mezinárodní automobilové federace prohlášení, ve kterém informovali všechny jezdce i jejich týmy o striktním hlídání limitů tratě v zatáčce číslo devět. Jak se ale později ukázalo, řada pilotů toto nařízení neuposlechla, a tak se museli sportovní komisaři uchýlit k udělování penalizací. Každému, kdo se takto provinil, proto smazali zajetý čas.

A byl to právě Daniel Ricciardo z Red Bullu, který byl potrestán nejvíce. V kvalifikaci totiž skončil jako sedmý, do zítřejší Grand Prix Velké Británie nicméně odstartuje až z konce první desítky.

„Celou dobu mi připadalo, jako bych byl v nevýhodě,“ posteskl si Australan. „Nemohli jsme správně nastavit auto a po celý víkend se nám nedostává výkonu z pohonné jednotky, dokonce ani v porovnání s Daniilem, takže jsem na rovinkách ztrácel.“

„Proto říkám, že jsem byl v nevýhodě, protože se snažíte ten čas někde získat zpět, nebo se toho snažíte získat víc, než potřebujete, hádám. A pak tu a tam uděláte chybu.“

„Se svým posledním kolem jsem byl celkem spokojený, zejména s posledními dvěma sektory, ale čas byl později smazán. Nemyslel jsem si, že jsem vyjel z tratě, takže jdu ke sportovním komisařům a podívám se na to.“

„Včera v tréninku ohledně toho tak striktní nebyli, takže jsem toho trochu víc zneužíval, ale dnes jsem věděl, že za to hrozí trest, takže jsem se maximálně snažil, abych zůstal v mezích. Když mi tým řekl, že můj čas byl vymazán, byl jsem překvapený. Abych byl upřímný, z vnitřku auta nevidíte všechno, víte, kde jsou kola, ale bílé čáry se dají posuzovat těžko,“ vysvětlil Ricciardo.

Ohledně zítřejšího závodu pak dodal: „Uvidíme. Z pohledu strategie nám to může hrát do karet. Myslím, že pokud se dostaneme na čistý vzduch bez provozu, budeme rychlí, ale v provozu se nám bude předjíždět těžce.“

Ricciardova penalizace posunula o jednu příčku dopředu jeho stájového kolegu Daniila Kvjata, který tak skončil jako sedmý v pořadí.

„Naše startovní pozice je maximem, kterého jsme dnes mohli dosáhnout,“ usoudil ruský závodník.

„Z auta jsem vyjezdil všechno, nemyslím si, že se z toho dalo vytěžit něco víc. Přijeli jsme se sem bez jakýchkoliv větších očekávání, auto se ale během celého víkendu chová dobře. Ohledně této trati mám dobrý pocit a na zítřejší závod se těším. Závodní podmínky mohou představovat výzvu, ale doufáme, že získáme nějaké body,“ doplnil.

Diskuse k článku

Napsat komentář