Převzetí Lotusu Renaultem kompletní

Renault splatil dluhy Lotusu a tým oficiálně převzal

Štítky: Lotus Renault Zveřejněno 21. 12 2015 — Josef Nekvinda

Až s odstupem času převzal Renault tým Lotus. Hlavní část dohody sice proběhla před dvěma týdny, nicméně až nyní bylo zrušeno insolvenční řízení, na kterém vše stálo.

Již nějakou dobu médii kolují informace o tom, že Renault oficiálně převzal tým Lotus. Stalo se tak ale až nyní, a to kvůli doposud nesplaceným dluhům vůči britským autoritám, jež dosahovaly výše 2,7 miliónů liber, které musel Renault uhradit. Řízení dnes bylo ukončeno u Vrchního soudu v Londýně.

Celá záležitost se táhla až doposud, neboť soud byl několikrát odročen kvůli dlouhým jednáním o podmínkách s automobilkou Renault. Tyto podmínky nakonec zahrnovaly platby všem věřitelům, které proběhly koncem minulého týdne, a tak už nestálo nic v cestě tomu, aby soudce s příznačným jménem Justice Birrs mohl zrušit insolvenční řízení. Renault se tak nyní může věnovat svému novému začátku ve formuli 1 naplno.

„Všechno již pominulo a všechno je vyřízeno. Platby věřitelům proběhly koncem minulého týdne. Dnes to bylo prakticky jednoduché odškrtnutí prázdného okénka,“ uvedl pro Autosport CEO Lotusu Matthew Carter.

Renault plánuje veřejnost se svými detailními plány obeznámit v únoru.

Diskuse k článku

Napsat komentář