Red Bull sice na Mercedes ztrácí, ale vešel se do prvních dvou řad a bude čekat na šanci

Red Bullu trať v Maďarsku sedí. Sebastian Vettel se kvalifikoval do první řady, Daniel Ricciardo skončil po potížích se zahříváním pneumatik čtvrtý.

1 Štítky: Christian Horner Daniel Ricciardo Red Bull Sebastian Vettel Thierry Salvi Zveřejněno 26. 07 2014 — Filip Fikejz

Red Bullu trať v Maďarsku sedí. Sebastian Vettel se kvalifikoval do první řady, Daniel Ricciardo skončil po potížích se zahříváním pneumatik čtvrtý.

Oba jezdci Red Bullu se v kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska na Hungaroringu vešli do prvních dvou řad. Sebastian Vettel atakoval pole position a nakonec obsadil druhé místo, Daniel Ricciardo čtvrté.

Vettel zajel krátce před koncem nejrychlejší čas, ale pole position mu nakonec svým posledním rychlým kolem sebral Nico Rosberg. „Po druhé části jsem si říkal, že pokud uděláme vše správně, mohli bychom být Mercedesu na konci ještě blíž, než jsme nakonec byli. Nikovo kolo bylo velmi silné, je těžké se mu vyrovnat. Ale počkejme na zítřek. Řada věcí se může změnit, pokud bude pršet. A zítra by mohlo,“ věří čtyřnásobný mistr světa. „Musíme se zaměřit sami na sebe a pokusit se o předjížděcí manévr, pokud dostaneme šanci. Ale Mercedes je na rovinkách o trochu rychlejší než my. Charakter okruhu nám sedí víc než Německo, ale pořád za tempem Mercedesu trochu zaostáváme.“

Ricciardo působil celkem spokojeně s chováním vozu, ale ve třetí části měl po změně počasí potíže se zahřátím pneumatik. „Auto se tento víkend chová celkem dobře.  V první a druhé části jsme vypadali dobře, ale když ve třetí přišel déšť, nedokázali jsme pro jedno rychlé kolo znovu zahřát pneumatiky,“ hodnotil zklamaně Australan. „Bylo by dobré být v první řadě, ale čtvrté místo není katastrofa. Na tomto okruhu je těžké předjíždět, takže se musíme zaměřit na to, abychom zítra udělali co nejméně zastávek.“

Šéf týmu Christian Horner pochválil oba jezdce. „Sebastian dostal z auta všechno, co mohl, zdá se, že je tento víkend ve skvělé formě. Daniel také podal velmi dobrý výkon. Doufejme, že v zítřejším závodě z těchto pozic vytěžíme maximum,“ přeje si.

Thierry Salvi z Renaultu upozornil, že okruh díky velkému přítlaku a krátkým rovinkám vozu sedí. „Ve třetí části vstoupilo do hry počasí. Pochopitelně jsme spěchali, abychom vyjeli v co nejsušších podmínkách. V takové situaci je vždy obtížné postarat se o vůz a pneumatiky, ale tým to dnes zvládl dobře.  Oba jezdci rovněž. Výsledek je pro tým potěšující. Zítra musíme znovu zabrat, abychom tyto pozice potvrdili,“ dodal inženýr.

Diskuse k článku

Napsat komentář