Räikkönena neúspěchy ve Ferrari nevzrušují

V pořadí šampionátu Icemanovi patřila dvanáctá příčka, což značí Finovo nejhorší umístění v kariéře. I ve své první sezoně v barvách Sauberu dopadl lépe. Přesto nepanikaří.

3 Štítky: Ferrari Kimi Räikkönen Zveřejněno 14. 12 2014 — Michal Mikoláš

V pořadí šampionátu Icemanovi patřila dvanáctá příčka, což značí Finovo nejhorší umístění v kariéře. I ve své první sezoně v barvách Sauberu dopadl lépe.

Ferrari prochází fází restrukturalizace. Došlo k několika výrazným personálním změnám, které by v budoucnu měly Ferrari vrátit do boje o titul. Kimi Räikkönen má za sebou vskutku nepovedenou sezonu, kdy jen málokdy stačil Fernandu Alonsovi a ani jednou nevystoupal na stupně vítězů. Sám Räikkönen z toho ale nepanikaří. Důležité podle něho je, aby se podobný ročník v budoucnu neopakoval.

„Pochopitelně jsem očekával, že přestup do jiného týmu bude těžký. Takhle to prostě funguje. Když vám vůz nesedí – a v minulosti se mi to u Ferrari už stalo – není jednoduché s tím hned něco udělat.

Mají ale jasný plán na to, aby se zlepšili a dostali Ferrari tam, kde má být. Cítím, že ve všech oblastech dojde k velkému, velkému zlepšení. Je škoda, že jsme zažili takový rok, není to dobré pro mě, Ferrari ani fanoušky, ale tak už to chodí.

Není to poprvé, co jsem prošel obtížnými časy. Musíte si z nich vzít to dobré a zajistit, aby se už nevrátily.

Když nebojujete o šampionát, na vaší pozici vlastně nezáleží. Letos to ale bylo složité po celou dobu a po všech stránkách,“ citoval Räikkönena britský Autosport.

Diskuse k článku

3 komentáře: “Räikkönena neúspěchy ve Ferrari nevzrušují”

 1. Zix napsal:

  Nezbývá teda než doufat, že Ferrari postaví dobrej vůz ještě v době kdy bude moct jet o titul a ukáže nám co v něm je. 😉
  Sem taky hodně zvědavej jestli bude lepší Vettel nebo on. 😎

 2. airlive123 napsal:

  „Když nebojujete o šampionát, na vaší pozici vlastně nezáleží.“…no já bych neřekl, pořádí v šampionátu jsou penízky a s touhle větou vedení Fer asi nebude spokojeno 😯

 3. Ondra napsal:

  „Räikkönena neúspěchy ve Ferrari nevzrušují“

  Já bych řekl (a myslím, že je to i patrné z obrázku), že ho ty neúspěchy rozpalují do ruda. :mrgreen:

Napsat komentář