Proč došlo k opětovnému zastavení GP Brazílie? Ve hře byl i zájem fanoušků

Druhé přerušení Velké ceny Brazílie vyvolalo kontroverze. Oficiálním zdůvodněním pro vyvěšení červených vlajek byly špatné povětrnostní podmínky. Pozastavení bylo okamžitě kritizováno diváky na tribunách i Nikim Laudou. Bývalý pilot formule 1 řekl, že to bylo jedno z nejhorších rozhodnutí, které v F1 viděl. K prvnímu vyvěšení červených vlajek došlo v důsledku nehody Kimiho Räikkönena, který…

1 Zveřejněno 14. 11 2016 — Marie Tomšíková

Druhé přerušení Velké ceny Brazílie vyvolalo kontroverze. Oficiálním zdůvodněním pro vyvěšení červených vlajek byly špatné povětrnostní podmínky. Pozastavení bylo okamžitě kritizováno diváky na tribunách i Nikim Laudou. Bývalý pilot formule 1 řekl, že to bylo jedno z nejhorších rozhodnutí, které v F1 viděl.

K prvnímu vyvěšení červených vlajek došlo v důsledku nehody Kimiho Räikkönena, který ve dvacátém kole havaroval přímo na cílové rovince. Později piloti vyjeli na dráhu za safety carem, za kterým kroužili do osmadvacátého kola. Poté byl závod opět přerušen, přestože někteří jezdci tvrdili, že v těchto podmínkách se dá závodit.

banner_vstupenky

Neexistoval žádný závažný důvod, proč závod přerušit, i když na okruhu bylo poměrně velké množství vody. Hlavní důvod ale spočíval v tom, že předpověď počasí nebyla nijak příznivá. Mělo začít pršet ještě více, což by způsobilo další přerušení. Ředitelství závodu tak raději vyvěsilo červené vlajky, aby našlo vhodnější okno, co se počasí týče. Ve skutečnosti toto rozhodnutí pomohlo právě fanouškům. Časomíra se zastavila a diváci si po opětovném spuštění mohli vychutnat opravdové závodění.

Druhé červené vlajky na první pohled nepřišly ve vhodnou chvíli, ale jedno je jisté. Zabránili nudnému kroužení za safety carem a ukončení závodu kvůli vypršení dvouhodinového časového limitu.

Šéf Red Bullu říká, že rozhodování FIA o vyvěšení druhých červených vlajek bylo komplikované. „Dá se to pochopit. V ten den bylo pro komisaře opravdu složité rozhodovat. Od dvou hodin až do konce závodu se déšť moc neměnil. Chápu, že byli opatrní a učinili tak kvůli bezpečnosti pilotů. Je skvělé, že jsme mohli vidět fantastický závěr závodu,“ komentoval Christian Horner.

Čtěte dále: Foto: Déšť, kolize, emotivní loučení. To vše nabídla GP Brazílie

Diskuse k článku

Napsat komentář