Při předjíždění o kolo si zasloužíme respekt, žádá Stevens

Will Stevens z týmu Manor Marussia si přeje, aby jezdci v rychlejších vozech měli respekt k těm, které předjíždějí v závodech o kolo.

3 Štítky: Manor Marussia Will Stevens Zveřejněno 9. 06 2015 — Jan Pastorek

Will Stevens z týmu Manor Marussia si přeje, aby jezdci v rychlejších vozech měli respekt k těm, které předjíždějí v závodech o kolo.

Manor má nejpomalejší auto ve startovním poli, takže Stevens a Merhi musí často uhýbat.

„Modré vlajky a potřebu nechat je předjet chápu, ale mám pocit, že jsem při tom vždy férový,“ prohlásil Stevens. „Na oplátku by bylo hezké, kdyby nás respektovali a nechávali místo alespoň na šířku auta, abychom se vešli do zatáčky.“

Stevens tak samozřejmě narážel na Grosjeana, který do něj na konci rovinky před poslední šikanou v Kanadě narazil právě ve chvíli, kdy ho předjížděl o kolo. Pilot Lotusu svoji chybu pak uznal.

„Na tom samém místě jsem nechal předjet hodně aut, protože je na to nejlepší. Já už jsem neměl kam jet, leda že bych vyjel na trávník, což by podle mě nemělo být pravidlem,“ dodal Stevens.

Grosjean vysvětlil, že do Stevense nechtěl najet. „Myslel jsem si, že už jsem před ním, a soustředil jsem na šikanu, protože je to náročná zatáčka. Je to moje chyba a poučím se.“

Diskuse k článku

Napsat komentář