Pohledná stíhací jízda ve Španělsku je pro Vettela vzpruhou

V sobotu musel Vettel vypít kalich hořkosti až do dna. V závodě však pilot Red Bullu zabojoval a posunul se až na čtvrtou příčku.

3 Štítky: Daniel Ricciardo Red Bull Sebastian Vettel Zveřejněno 11. 05 2014 — Michal Mikoláš

V sobotu musel Vettel vypít kalich hořkosti až do dna. V závodě však pilot Red Bullu zabojoval a posunul se až na čtvrtou příčku.

Sebastian Vettel zažil obtížný víkend s pozitivním koncem. V neděli se mu vyhnuly technické problémy, což čtyřnásobný mistr světa promítl do konečného výsledku.

„Rozhodně to byla větší zábava než v posledním závodě, kdy jsem před sebe musel pouštět ostatní. V závodě jsme s vozem byli spokojeni. Museli jsme ale být trpěliví, jelikož jízda ve vláčku je zrádná. Klouže to vám i vozům před vámi. Jakmile jsme kolem sebe měli čistý vzduch, mohli jsme využít naši rychlost. Měli jsme dobrou strategii a ušetřené dvě sady měkčích pneumatik.

Opravdu jsem si to užíval a myslím, že to dnes nemohlo dopadnout lépe. Mercedes má velmi dobrou kombinaci motoru, aerodynamiky a jezdců. Díky tomu je těžko k poražení. Bylo by ale docela smutné jezdit po závodech a mířit jen na třetí místo. Myslím, že z pohledu týmu to byl pozitivní víkend. V příštím závodě budeme opět útočit,“ řekl Vettel.

Daniel Ricciardo měl po závodě pochopitelně radost. Mohl si totiž užívat své první regulérní stupně vítězů. Usměvavému Australanovi bylo jasné, že Mercedes nebyl k dohonění. A tak se soustředil na svůj vlastní závod.

„Pane jo! Závod nebyl zrovna dvakrát napínavý. Tedy alespoň pro mě, netuším, co se dělo za mnou, možná tam probíhaly bitvy a diváci si snad přišli na své. Pro nás je to pozitivní výsledek. Věděli jsme, že Mercedes nedoženeme. Věřili jsme, že jsme rychlejší než ostatní, a proto jsme cílili na třetí místo. Je fajn stát zase na pódiu. Abych se přiznal, pořád se tam cítím trochu divně. Jsem si ale jist, že to v budoucnu bude pohodlnější.

Vypadá to, že Mercedes si teď jezdí závody sám pro sebe. Odvádí výbornou práci. Seb se z hloubi pole probil až na čtvrté místo. Můžeme říci, že jsme byli druhý nejsilnější tým. Trať od trati se to bude trochu měnit, ale věřím, že v Monaku budu o třetí místo bojovat se Sebem. Snad tam budeme i blíže Mercedesu. Bude to zajímavé a uděláme vše pro to, abychom je dohnali,” prohlásil Ricciardo.

Diskuse k článku

Napsat komentář