Nürburgring se může vrátit v roce 2017

Společnost, která provozuje německý okruh, aktivně diskutuje s Ecclestonem o budoucnosti GP Německa 2017. Letošní sezona měla původně obsahovat 20 závodů, ale pořadatelé se nedohodli s Ecclestonem, a tak formule 1 do Německa nakonec nezavítala. Nezabránil tomu ani fakt, že Pohár konstruktérů získala podruhé za sebou německá stáj a ve startovním poli máme hned několik…

Štítky: Nürburgring Zveřejněno 7. 11 2015 — Marie Tomšíková

Společnost, která provozuje německý okruh, aktivně diskutuje s Ecclestonem o budoucnosti GP Německa 2017.

Letošní sezona měla původně obsahovat 20 závodů, ale pořadatelé se nedohodli s Ecclestonem, a tak formule 1 do Německa nakonec nezavítala. Nezabránil tomu ani fakt, že Pohár konstruktérů získala podruhé za sebou německá stáj a ve startovním poli máme hned několik německých pilotů. Toto oznámení určitě nebylo dobrou zprávou nejen pro fanoušky formule 1. Příští rok se řev motorů vrátí do Hockenheimu a v sezoně 2017 by měl být na řadě opět Nürburgring, který se snaží o návrat do kalendáře.

“Letos jsme hodně diskutovali o formuli 1. Chtěli jsme zde uspořádat závod a je nám moc líto, že se to nepovedlo. Nemohli jsme převzít zodpovědnost jenom sami na sebe. Mrzí nás to hlavně kvůli fanouškům, ale šlo i o obchodní stránku. Nakonec jsme uspořádali závod WEC, který se setkal s velkým úspěchem.

Když se na to podívám zpětně, tak jsme se nesetkali s nikým, kdo by nám řekl, že to bylo špatné rozhodnutí. Usilujeme o návrat v roce 2017, toto téma jsme rozhodně neodsunuli a stále jednáme s Ecclestonem. Doufám, že se nám to podaří a že opět uvidíme plné tribuny nadšených fanoušků.”

Je jasné, že právě vysoká návštěvnost a dostatek finančních prostředků by mohly vrátit formuli 1 na tradiční evropské okruhy. Fanoušky ale odrazuje vyšší cena vstupenek. “Podívejte se například na Spielberg. V roce 2014, kdy se formule 1 vrátila na tento okruh, měli velice vysokou návštěvnost, ale letos tam byla polovina diváků.”

Motorsports: FIA Formula One World Championship 2013, Grand Prix of Germany, #1 Sebastian Vettel (GER, Infiniti Red Bull Racing), *** Local Caption *** +++ www.hoch-zwei.net +++ copyright: HOCH ZWEI +++

Diskuse k článku

Napsat komentář