Navzdory problémům Lotus míří do Monzy

Lotus zmírnil obavy o jeho krátkodobé budoucnosti ve formuli 1.

Štítky: Lotus Zveřejněno 2. 09 2015 — Marie Tomšíková

V úterý Lotus potvrdil, že jeho vozy jsou na cestě do Monzy. Spekulace dramaticky zesílily v posledních dnech, navíc jeho majitelé čekají na potvrzení od Renaultu o možných plánech převzetí.

Renault plánuje převzít většinový podíl v týmu, který přinese návrat francouzské automobilky v podobě továrního týmu. Stále ale existují velké finanční překážky, které je třeba překonat. V posledních dnech měl Lotus problémy především s výplatami, na které upozornil bývalý testovací jezdec Charles Pic. Tento problém uklidnil Bernie Ecclestone, který uhradil mzdy 400 zaměstnancům.

„Částka by měla uhradit mzdy tamních lidí. Lotus se dostal do Belgie a doufejme, že dorazí i do Itálie. Musíme ale dosáhnout výrazného pokroku s Renaultem, abychom se ujistili, že Lotus bude schopen pokračovat dál.“

Situace vedla k tomu, že všechny vývojové práce se zastavily. Lotus nebyl schopen plnit dlouhodobé finanční závazky, seznam věřitelů roste a problémy začaly být stále vážnější. V Maďarsku Pirelli odmítlo vydat své pneumatiky a Lotus až těsně před prvním tréninkem vyrovnal účty. V GP Belgie, jen několik hodin poté co Romain Grosjean vybojoval stupně vítězů, přišli exekutoři a odmítli nechat tým odejít ze Spa kvůli sporu s bývalým testovacím pilotem.

Šéfům Lotusu se zdá, že v této oblasti dosáhnou pokroku v krátkodobém horizontu. Nicméně tým v úterý potvrdil, že jeho vozy jsou na cestě do Itálie. Předpokládá se, že jasnější obraz plánů Renaultu se objeví tento týden. Pravěpodobně toto rozhodnutí bude mít dopad na dodávky motorů pro týmy Red Bull a Toro Rosso.

Diskuse k článku

Napsat komentář