Natáčení filmu stálo za selháním Hamiltona v Maďarsku

Přestože po samotné Grand Prix britský pilot žádné pochybení v přípravě na závod nepřiznal, na konci roku přišel se zajímavým vysvětlením. Za špatným výkonem v Maďarsku prý stála účast na natáčení hollywoodského filmu s Mattem Damonem a nedostatek spánku. Dohnal tak trojnásobného mistra světa jeho proslulý životní styl? Velká cena Maďarska byla katastrofou pro celý…

3 Štítky: Lewis Hamilton Zveřejněno 2. 01 2016 — Marie Tomšíková

Přestože po samotné Grand Prix britský pilot žádné pochybení v přípravě na závod nepřiznal, na konci roku přišel se zajímavým vysvětlením. Za špatným výkonem v Maďarsku prý stála účast na natáčení hollywoodského filmu s Mattem Damonem a nedostatek spánku. Dohnal tak trojnásobného mistra světa jeho proslulý životní styl?

Velká cena Maďarska byla katastrofou pro celý tým Mercedes. Ani jeden pilot německé stáje se nedostal na stupně vítězů. Na druhou stranu se jednalo o jeden z nejdramatičtějších závodů sezony, který nakonec ovládl Sebastian Vettel a na druhém a třetím místě ho doplnili piloti Red Bullu.

Veškeré dění před závodem nasvědčovalo tomu, že diváci před sebou mají další Velkou cenu, kterou klasicky ovládne jeden z pilotů Mercedesu. Největším favoritem na vítězství byl Lewis Hamilton. Ten vyhrál všechny tréninky a kvalifikaci s více než půl vteřinovým náskokem. Pak ale přišel závod. Po nepovedeném útoku na Nika Rosberga se Hamilton propadl až na desátou příčku.

Následovala snaha dostat se zpět na špičku, ale namísto toho přišel kontakt s Felipem Nasrem a Danielem Ricciardem. Za kolizi s Ricciardem byl pilot Mercedesu penalizován. Nakonec závod dokončil na šestém místě. Po závodě Hamilton řekl: “Prostě jsem měl hodně špatný den. Byl to jeden z nejhorších závodů. V tuto chvíli opravdu nemám jiné vysvětlení.”

Ovšem pravda zřejmě byla trochu někde jinde. Hamilton po konci sezony poskytl poměrně bizarní vysvětlení. “Byla to opravdu super neděle, než začal závod. Noc před tím mě Ridley Scott pozval na natáčení poslední scény filmu Marťan s Mattem Damonem. Pak jsem šel spát, ale usnul jsem až v jednu hodinu a probudil jsem se ve čtyři ráno.

V osm jsem odjížděl z hotelu za Ridleym. Řekl mi, že Matt ještě nepřišel a nabídl mi, abych si zkusil zahrát jeho roli. Byl jsem z toho nervózní, nevěděl jsem, co mám dělat. Nakonec Matt přišel, sedl si a Ridley řekl ‘akce’. Upřímně nemohl jsem tomu uvěřit.

Pak už jsem musel odjet na okruh. Začal jsem pracovat s inženýry, měli jsme nějaké technické schůzky a strategické brífinky. Byl jsem naštvaný, nemohl jsem si odpočinout. Během prvních kol závodu jsem se cítil strašně. Věděl jsem, že to není dobré,” přiznal trojnásobný mistr světa.

Hamiltonův životní styl se setkal s mnoha kritiky, mezi které se řadí například Ron Dennis. Na druhou stranu díky své odlišnosti bývá srovnáván i s ikonou sedmdesátých let Jamesem Huntem. Tvorba hollywoodského filmu je stoprocentně unikátní zážitek, ale ráno před startem velké ceny?

Motorsports: FIA Formula One World Championship 2015, Grand Prix of Mexico, #44 Lewis Hamilton (GBR, Mercedes AMG Petronas Formula One Team), *** Local Caption *** +++ www.hoch-zwei.net +++ copyright: HOCH ZWEI +++

Hamiltonův životní styl prý neovlivňuje jeho výkony. V Maďarsku 2015 to ale neplatilo…

Diskuse k článku

Napsat komentář