Montezemolo k Mattiaccimu: Neměl jsem čas hledat do vedení Ferrari někoho jiného

Prezident Ferrari Luca di Montezemolo vysvětlil, jakým způsobem postupoval, když na šéfa Scuderie rezignoval Stefano Domenicali.

Štítky: Bob Bell Ferrari Luca di Montezemolo Ross Brawn Zveřejněno 13. 05 2014 — Jan Pastorek

Prezident Ferrari Luca di Montezemolo vysvětlil, jakým způsobem postupoval, když na šéfa Scuderie rezignoval Stefano Domenicali.

Domenicali převzal zodpovědnost za neúspěšný vstup maranellské stáje do letošní sezóny a Montezemolo na jeho místo dosadil před Čínou Mattiacciho.

„Okamžitě jsem se podíval do naší společnosti, protože uvnitř společnosti máme velmi dobré lidi s potenciálem, a Marco Mattiacci má se svými vlastnostmi a tím, co v minulosti dokázal v Tokiu, Číně a Americe, schopnosti řídit lidi,“ vysvětloval prezident italské automobilky.

„Alternativy nebyly, protože jsem v první řadě takhle rozhodl a také jsem neměl čas přemýšlet o někom jiném a tu pozici jsem nechtěl nechat neobsazenou. V 99 procentech případů rád nechávám lidi růst v rámci firmy.“

Mattiacci má zkušenosti především s prodejem silničních ferrari, s motorsportem a formulí 1 moc ne.

„Dělám přesně to, co jsem udělal v roce 1992, když jsem najal Jeana Todta jako týmového manažera,“ popisoval Montezemolo. „Tři, čtyři nebo pět měsíců jsem mu byl velmi blízko, protože byl expertem na rally a vytrvalostní závody, ale naprosto nezkušený ve formuli 1. S ním (Mattiaccim) se snažím dělat to samé.“

Ve světových médiích se teď množí spekulace, že Ferrari usiluje o Adriana Neweyho, Rosse Brawna či Boba Bella. O Neweyho má Ferrari zájem dlouhodobě, to nikdy nepopíralo, ale v případě Brawna a Bella jsou podle Montezemola spekulace nepravdivé.

„Posledních pět dní čtu, že najmeme jednoho člověka, který rezignoval u Mercedesu (Bell), ani neznám jeho jméno, pak Rosse, protože mě minulý týden navštívil, ale hovořili jsme spolu už dřív, protože má dům ve Forte dei Marmi a já jsem mu řekl: ‚Přijď mě navštívit se ženou a přáteli.‘“

„Svezl se v LaFerrari, hodně jsme si povídali, takže se najednou měl Ross vrátit k Ferrari.“

Diskuse k článku

Napsat komentář