Mercedes začal pracovat na letošním voze už v roce 2011

V nových pravidlech uviděl Mercedes velkou příležitost, proto se na ně začal připravovat s velkým předstihem.

Štítky: Mercedes Zveřejněno 9. 12 2014 — Jan Pastorek

V nových pravidlech uviděl Mercedes velkou příležitost, proto se na ně začal připravovat s velkým předstihem.

Mercedes koupil tým od Rosse Brawna na konci roku 2009 a od následující sezóny závodil pod vlastním jménem. Na mistrovský úspěch Brawnu GP nedokázal navázat a už v té době se zrodila myšlenka následovat Brawnův recept na úspěch, tedy soustředit se dlouho dopředu na příležitost, kterou otevřou změny v pravidlech.

Proto podle Auto Motor und Sport vytvořil už v roce 2011 Geoff Willis tříčlennou pracovní skupinu, která začala pracovat na voze a pohonu pro letošní rok. I když v tu dobu pravidla ještě neměla finální podobu. Jakmile měla, přidali se aerodynamici a skupina se rozrostla na 15 členů. Další lidé a prostředky následovali.

Například nápad rozdělit turbínu a kompresor měli inženýři už na začátku roku 2013, zatímco ostatní toto řešení objevili díky Mercedesu až letos.

Takové úsilí se samozřejmě neobešlo bez příslušné finanční injekce ze Stuttgartu. Zatímco v roce 2010 měl tým rozpočet 150 miliónů eur, loni a letos to bylo už 250 miliónů. Přesvědčovat šéfy Mercedesu o nutnosti investovat pro zisk titulů pomáhal Niki Lauda.

Diskuse k článku

Napsat komentář