Mercedes: Jak jsme přišli o vítzství v Maďarsku, tak můžeme přijít o titul

Výkonný ředitel Mercedesu Toto Wolff varuje před samolibostí, která může vést až ke ztrátě titulu v poháru jezdců.

Štítky: Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 19. 08 2015 — Josef Nekvinda

Výkonný ředitel Mercedesu Toto Wolff varuje před samolibostí, která může vést až ke ztrátě titulu v poháru jezdců.  

Pro tým Mercedes přišel v Maďarsku tvrdý direkt. Výhodu z kvalifikace ztratil již v první zatáčce okruhu, což bylo první KO tohoto odpoledne. Podle týmového bosse, Tota Wolffa, může být ještě hůře.

„Máme za sebou deset závodů, před sebou zbývajících devět. Náš bodový zisk je větší než v tomtéž období sezóny předešlé a přesto máme menší bodový odstup. Proto ani na chvíli nemůžeme ubrat z plynu a Maďarsko je toho důkazem. Soupeři dokáží využít sebemenšího zaváhání. Nesmíme se proto ukonejšit svými výsledky za posledních 12 měsíců,“ sdělil Wolff.

Před závodním víkendem ve Spa má Mercedes pohodlný náskok 147 bodů v poháru konstruktérů. Pokud vynecháme Nica Rosberga, má Lewis Hamilton v čele pohárů jezdů 42bodový předstih před svým nejbližším konkurentem, kterým je Sebastian Vettel. Podle Wolffa ale Ferrari smazalo výkonnostní rozestup na trati a stejně tak, jako Mercedes přišel o vítězství na Hungaroringu, může přijít i o titul.

„Musíme vytrvat v cestě na vrchol, ale letní pauzu jsme využili k dobití našich sil a nyní se můžeme opět plně soustředit na vítězení ve zbývajících podnicích. Na závod ve Spa se těšíme.“

„Je to závod, který je obvykle okořeněn počasím, což ho staví do ještě atraktivnější pozice v kalendáři F1. Zároveň je to nejdelší okruh seriálu, takže pokud se změní podmínky v nevhodnou chvíli, cesta do pit lane pro změnu obutí je dlouhá. Okruh je veden jako vysokorychlostní, takže se očekává velký nápor na motory a velmi nezbytnou součástí pro dobrý výsledek je také dostatečný přítlak,“ uzavřel Wolff.

Diskuse k článku

Napsat komentář