Menší stáje jsou připravené bojkotovat Abú Dhabí, pokud se nevyřeší finance

Změna postoje Bernieho Ecclestona a majitele F1 společnosti CVC zajistila ve startovním poli jen dočasný smír.

2 Štítky: Finance Zveřejněno 4. 11 2014 — Jan Pastorek

Změna postoje Bernieho Ecclestona a majitele F1 společnosti CVC zajistila ve startovním poli jen dočasný smír.

Veřejně o bojkotu v USA sice hovořila jen Force India, ale v zákulisí o něm diskutovala s Lotusem a Sauberem. Nakonec ale přišel potřebný obrat, šéf CVC MacKenzie zavolal majiteli Lotusu Lopezovi a ujistil ho změnách, zatímco Ecclestone vzal problémy na sebe a také začal jednat.

Závod v Austinu tedy odjely všechny stáje, ale podle Auto Motor und Sport zůstávají Lotus, Sauber a Force India připravené na bojkot v Abú Dhabí, pokud se do posledního závodu nepodaří dosáhnout dohody, která změní finanční podmínky menší stájích.

Hovoří se o tom, že by dostávaly o 20 miliónů dolarů víc, což by téměř naplnilo jejich rozpočty a zajistilo přežití.

Ecclestone dokonce nabídl, že zaplatí dluhy týmů v problémech, pokud ostatní stáje přistoupí na změnu finančního modelu. Red Bull a Ferrari této myšlence nejsou nakloněné, Mercedes je jí otevřený. Argumentem by mohl být fakt, že bez menších týmů přijdou výrobci motorů o zákazníky, kteří jim platí přes 20 miliónů dolarů ročně.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Menší stáje jsou připravené bojkotovat Abú Dhabí, pokud se nevyřeší finance”

  1. Hynec napsal:

    Jenže menší týmy jsou přímo šikanovány. Přerozdělení peněz má naprosto nepochopitelné parametry, například bonus pro Ferrari za historické úspěchy. Proboha proč, a kde tyhle peníze vzali? Měli by takové absurdní výplaty vrátit těm, kterým je vzali. Nehledě na to, že díky tomuhle dárku Ferrari zpohodlnělo a už sedm let nedokázalo vyhrát konstruktérský titul. A proč taky, když dostanou stejně nejvíc, že. Takovéhle věci F1 těžce škodí hned v několika ohledech.

  2. wrt napsal:

    Takéto týmy by mali byť trvale vylúčené zo šampionátu pre pohŕdanie divákmi a sponzormi, ako správne prehlásil Mario Andretti. Radšej nech sú tam trojice áut, ktorým na účasti záleží.

Napsat komentář