McLaren: Třetí auta se nedají do příštího roku stihnout

Podle šéfa McLarenu Erica Boulliera je v každém případě pozdě na to, aby týmy příští rok nasazovaly tři vozy.

Štítky: McLaren Třetí vozy Zveřejněno 25. 09 2014 — Jan Pastorek

Podle šéfa McLarenu Erica Boulliera je v každém případě pozdě na to, aby týmy příští rok nasazovaly tři vozy.

Tři vozy alespoň u předních stájí chce Bernie Ecclestone, ale jednalo by se o takovou změnu, která by se do začátku příštího roku nedala stihnout.

„Nejjednodušší by asi bylo získat jezdce,“ komentoval Boullier. „Co se týče šasi pro třetí vůz, logistiky a lidí kolem, potřebovali bychom to vědět alespoň s šestiměsíčním předstihem.“

Podle šéfa McLarenu je ale zbytečné toto téma probírat, protože žádné rozhodnutí nepadlo.

„Ta debata je špatně načasovaná, protože si musíme počkat. Pokud bude potřeba nasazovat tři vozy, uvidíme. Můžete zpochybňovat hodně věcí kolem příjmů, ale pokud nás jednoho dne zavolají a požádají, abychom formuli 1 pomohli nasazováním tří vozů, tak to budeme muset udělat,“ uzavřel.

Concordská dohoda říká, že by třetí vozy měly vstoupit do hry v případě, kdyby se startovní pole smrsklo na méně než 20 vozů. „Tento případ tu nemáme a já si nemyslím, že by startovní pole kleslo pod 20 vozů, protože by to znamenalo zánik dvou týmů,“ upozornil sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff, citoval ho Autosport.

„Já tomu moc nefandím, třetí auto znamená další náklady. Návratnost by nebyla dostatečná, takže ani pro malé týmy by to nebyl ziskový byznys, nasazovat třetí auto.“

Podle Wolffa by provoz třetího auta stál Mercedes 20 až 25 miliónů liber ročně.

Diskuse k článku

Napsat komentář