Maldonado: Nedaří se, ale moje vina to není

Maldonado není frustrován svými posledními neúspěchy. Věří, že problémy, které ho v posledních závodech provázejí, nejsou jeho chybou. Maldonado vypadl v Monze hned v prvním kole. Příčinou byl kontakt se soupeřem. Ve Spa jeho jízdu celkem rychle ukončil technický problém, který byl způsoben agresivním přejížděním obrubníků v Eau Rouge. Jezdec týmu Lotus dokončil letos z jedenácti startů pouze čtyři závody.…

Štítky: Pastor Maldonado Zveřejněno 12. 09 2015 — Jindřich Kleinbauer

Maldonado není frustrován svými posledními neúspěchy. Věří, že problémy, které ho v posledních závodech provázejí, nejsou jeho chybou.

Maldonado vypadl v Monze hned v prvním kole. Příčinou byl kontakt se soupeřem. Ve Spa jeho jízdu celkem rychle ukončil technický problém, který byl způsoben agresivním přejížděním obrubníků v Eau Rouge. Jezdec týmu Lotus dokončil letos z jedenácti startů pouze čtyři závody.

„Nijak mě to nefrustruje. Za těmito výpadky nejsou moje chyby,“ hájí se Maldonado. „Mé výsledky ovlivňují i potíže ostatních jezdců. Jako třeba na Monze. Jeden ze Sauberů narazil do vozu Romaina Grosjeana při brzdění do šikany. Romain měl po tomto incidentu ulomené zavěšení zadního pravého kola. Díky tomu pak vrazil do Hülkenberga a ten pak do mě. Poškodil mi pravou přední část auta. S tím se už nedalo nic dělat. I to patří k závodění. To se může stát, už se tím nezabývám. Přemýšlím o dalších závodech. Už v Singapuru by to mohlo být lepší. Rádi bychom získali zpět body, které jsme v Monze ztratili. Hodně by nám pomohlo, kdybychom v Singapuru mohli použít nové motory od Mercedesu. V Monze byl jejich výkon skvělý,“ řekl Maldonado.

Pastor Maldonado čeká, jak se bude vyvíjet situace u Lotusu. Venezuelan, kterého ve formuli 1 drží peníze domácího sponzora, prozradil, že má s Lotusem smlouvu i na další sezonu.

Pastor Maldonado je obecně velmi kritizovaným jezdcem, který se až příliš často připlétá do kolizí, ať už vlastní vinou nebo vinou někoho jiného. Chvíli se dokonce zvažovalo, že by si vyměnil místo se Sergiem Pérzem u Force Indie, ale tam se očekává potvrzení jeho setrvání každým dnem.

V závislosti na osudu Lotusu může být letošní Maldonadova sezona tou poslední ve formuli 1.

Pastor Maldonado GPF1

Diskuse k článku

Napsat komentář