Majitelé Caterhamu F1 hrozí odchodem, za viníka označují Fernandese

Tým Caterham nakonec přiznal, že konkurs uvalený na Caterham Sports má negativní dopady, a hrozí, že by se mohl z formule 1 stáhnout.

1 Štítky: Caterham Zveřejněno 23. 10 2014 — Jan Pastorek

Tým Caterham nakonec přiznal, že konkurs uvalený na Caterham Sports má negativní dopady, a hrozí, že by se mohl z formule 1 stáhnout.

Od chvíle, kdy před GP Japonska došlo k exekuci části vybavení týmu, Caterham říkal, že jde o dluhy dodavatelské společnosti Caterham Sports, která s ním není nijak spojená. Ovšem tato společnost staví pro tým auta, a když byl na ni vyhlášen konkurs, insolvenční správce slova týmu nepotvrdil.

Naopak, řekl, že pokud se s ním tým nedohodne, nebude moct vyslat své vozy na závod do USA. „Je politováníhodné, že jmenování insolvenčního správce mělo devastující dopady na F1 aktivity týmu,“ přiznal nově Caterham. „Od svého jmenování insolvenční správce vydal různá tisková prohlášení, která velmi poškodila management týmu Caterham.“

Současní majitelé stáje, jejichž identita zůstává utajená pod názvem Engavest SA, tvrdí, že bývalý majitel Tony Fernandes na ně nepřevedl všechna práva k týmu. „Kupci se ocitli v nezáviděníhodné situaci, kdy do týmu investují, aniž by měli právní nárok na tým, který koupili,“ uvedli.

Majitelé proto teď hrozí, že se z týmu stáhnou a ukončí své aktivity ve formuli 1. „Po třech měsících provozování týmu Caterham F1 v dobré víře jsou teď kupující nuceni prozkoumat všechny své možnosti včetně stažení svého manažerského týmu,“ dodali s tím, že situaci začnou řešit právníci.

Tony Fernandes ale toto tvrzení odmítl a označil ho za odpad. „Pokud něco koupíte, měli byste za to zaplatit, je to prosté,“ uvedl.

Kdo teď povede tým, není jasné, Manfredi Ravetto už totiž odstoupil. „Byl jsem požádán svým přímým nadřízeným, abych odstoupil, a já to musím splnit,“ uvedl pro Crash.net. „Takže předpokládám, že majitel týmu, který je podle mých informací pořád pan Fernandes, musí od teď dělat všechny potřebné kroky. Co se bude dít od zítra dál už není pod mou kontrolou.“

Diskuse k článku

Napsat komentář