Má Renault zálusk na Manor?

Nedávné posílení týmu Manor Marussia vyvolává několik otázek o jeho budoucnosti.

2 Štítky: Manor Marussia Renault Zveřejněno 4. 06 2015 — Jan Pastorek

Nedávné posílení týmu Manor Marussia vyvolává několik otázek o jeho budoucnosti.

Oznámení Manoru o spolupráci s Bobem Bellem a angažování Lucy Furbatta a Gianclucy Pisanella překvapilo laickou i odbornou veřejnost. Tým, který si není jistý, jestli zvládne postavit auto 2015, se spojil s bývalým technickým ředitelem Mercedesu.

To je zvláštní, protože Bellovy služby určitě nebudou levné a Manor přebytkem financí jistě netrpí, nebo to alespoň platilo doteď. Spekuluje se proto, že by se Manor mohl stát akvizicí Renaultu, který hledá nový tovární tým. Takhle by ho pořídil relativně levně.

Bell má totiž k Renaultu dlouhodobě blízko a mělo se za to, že si ho Renault chystá pro svůj tým. Kdyby Bell zakotvil u jiného top týmu, pravděpodobně by to znamenalo, že Renault vzdal plány na vlastní stáj. Ale jeho příchod k Manoru, který má nejmenší rozpočet ze všech, by mohl být předzvěstí příchodu Renaultu. Zatím to jsou ale jen spekulace.

 

Diskuse k článku

2 komentáře: “Má Renault zálusk na Manor?”

  1. Mansell napsal:

    NJN, ale pokud víme, tak Torro Rosso na prodej neni a co se týče Force indie, nebo Lotusu je to podobné. Takže moc jinych variant už není. Navíc co bereš pod pojmem zázemí???
    Jako výrobce aut Renault určitě má zajištěný aerodynamický tunel a vzhledem k faktu, že se jezdi serie Renault 3,5 tak maji i představu jaké zázemí budou chtít. Na druhou stranu jsou to francouzi a jako takoví jsou mnohem méně důslední než němci, nebo pro motorsport zapálení britové.

  2. Zix napsal:

    Podle mě to je totální kravina, tým by sice koupili levně, ale nemají žádný zázemí.
    Kdyby koupili dráž, udělali by líp. U takovýho Toro Rossa, Lotusu nebo Sauberu by měli hotovej tým, kam by stačilo jen nacpat lidi, připadně něco zmodernizovat.

Napsat komentář