Kritika? Má na ni právo, umlčovat ho nebudeme, říká Mercedes na adresu Hamiltona

Šéf Mercedesu Toto Wolff se nechal slyšet, že tým nebude Lewisi Hamiltonovi zabraňovat v jeho prohlášeních vůči stáji. Reaguje tak na vlnu nevole vůči Hamiltonovi, kterou Brit vyvolal kritickými poznámkami na adresu Mercedesu v Malajsii poté, co musel z první příčky v závodě odstoupit kvůli poruše motoru. Wolff říká, že s vyjadřováním svého jezdce nemá problém, protože si uvědomuje,…

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 6. 10 2016 — Šimon Trantina

Šéf Mercedesu Toto Wolff se nechal slyšet, že tým nebude Lewisi Hamiltonovi zabraňovat v jeho prohlášeních vůči stáji. Reaguje tak na vlnu nevole vůči Hamiltonovi, kterou Brit vyvolal kritickými poznámkami na adresu Mercedesu v Malajsii poté, co musel z první příčky v závodě odstoupit kvůli poruše motoru.

Wolff říká, že s vyjadřováním svého jezdce nemá problém, protože si uvědomuje, že tým jezdce opravdu zklamal. Hamilton se bezprostředně po závodě vyjádřil v takovém smyslu, že někdo či něco si nepřeje, aby letos vyhrával.

„Každá připomínka nebo odpověď je v případě takové frustrace na místě. Když vedete závod, jste na nejlepší cestě k převzetí vedení v šampionátu, selže vám motor a pak musíte neustále odpovídat na otázky do mikrofonů, není to vůbec nic příjemného. Lewis může říkat, co chce, jsou to pochopitelné emoce. Každý z nás by frustraci na jeho místě dával najevo jinak,“ říká Rakušan.

I když byl Hamilton bezprostředně po svém konci v závodě v Sepangu velmi rozčarovaný, během uzavřeného jednání s týmem se prý však ihned uklidnil a byl ujištěn, že tým udělá všechno pro to, aby se nic podobného již neopakovalo.

„Když přišel zpět do garáže, mluvil se mnou, Nikim Laudou a s každým z mechaniků. Poté jsme s ním hovořili v malé uzavřené skupině. Byli jsme z incidentu dost skleslí, snažili jsme se všechny přeskupit a povzbudit před závěrem sezony, který bude náročný.

I Lewis sám vyvinul úsilí, aby tým povzbudil, což v takto těžkých chvílích dokážou jen ti nejlepší. Je obdivuhodné, jak se v této situaci zachoval, když hovořil s mechaniky, podával si s nimi ruce a povzbuzoval je,“ uznale obdivuje Hamiltonovo chování Wolff.

Čtěte dále: Čtvrtý titul nebude zadarmo – jak odolná je psychika Lewise Hamiltona?

Diskuse k článku

Napsat komentář