Automobilist.com

Kdyby měl McLaren nejlepší motor, letos by vítězil

Závodní ředitel McLarenu Eric Boullier je přesvědčen o tom, že pohonná jednotka od Hondy byla letos opět tím nejvíce limitujícím faktorem, který zabránil britské stáji v atakování nejvyšších příček. Tým se sídlem ve Wokingu čeká na vítězství od brazilské Grand Prix 2012, což se rovná 78 závodům. Déle McLaren bez výhry nikdy v historii nebyl. Od roku…

3 Štítky: Eric Boullier Zveřejněno 23. 12 2016 — Lukáš Štěrovský

Závodní ředitel McLarenu Eric Boullier je přesvědčen o tom, že pohonná jednotka od Hondy byla letos opět tím nejvíce limitujícím faktorem, který zabránil britské stáji v atakování nejvyšších příček.

Tým se sídlem ve Wokingu čeká na vítězství od brazilské Grand Prix 2012, což se rovná 78 závodům. Déle McLaren bez výhry nikdy v historii nebyl. Od roku 2015 ale musí řešit potíže se stále ne úplně konkurenceschopnou pohonnou jednotkou od Hondy. Ta letos prý opět stále za jen průměrnými výsledky týmu, který by jinak mířil na příčky nejvyšší.

most_banner_velky_ponozky

„Pokud bychom letos měli nejlepší motor, vyhrávali bychom závody. Víme to z GPS dat, která ukazují rychlost v zatáčkách. Honda má prostor pro zlepšení ve všech aspektech pohonné jednotky. To také ovlivní vývoj šasi. Vše je propojené,“ popisuje Eric Boullier.

„Celou dobu je to o nalezení kompromisu. Pracujeme s Hondou jako jeden tým, abychom dosáhli svých cílů. Naše ztráta se zmenšuje. Ale abychom se dostali tam, kde je Mercedes, musíme si projít určitou cestou. Nejde to za tři nebo šest měsíců, ale během několika let. Renaultu to s jeho současnými motory trvalo také dlouho, a ještě není na čele. Přitom začal vyvíjet už před šesti lety,“ dodal závodní ředitel McLarenu.

Čtěte dále: Podle Vandoorna se McLaren příští rok výrazně zlepší. Bude to stačit na vítězství?

McLaren letos bojoval ve středu pole, s lepším motorem by měl prý na výhry

McLaren letos bojoval ve středu pole, s lepším motorem by měl prý na výhryDiskuse k článku

3 komentáře: “Kdyby měl McLaren nejlepší motor, letos by vítězil”

  1. FalcoSejnoha napsal:

    Na KDYBY se v F1 nehraje 🙂

  2. LadislavNeuwirth napsal:

    A jak by to Boulier ovlivnil prosímtě? To je takové plácnutí do vody spíš ne?

  3. LoebFan napsal:

    Kdyby byl Boulier inteligentní schopný člověk, McL by vítězil..

Napsat komentář