Jezdci se bez instrukcí od týmu neobejdou, říká Hamilton

Lewis Hamilton je přesvědčený, že řízení moderní formule 1 vyžaduje mnoho informací, které si sám jezdec zjistit nemůže.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 26. 06 2015 — Jan Pastorek

Lewis Hamilton je přesvědčený, že řízení moderní formule 1 vyžaduje mnoho informací, které si sám jezdec zjistit nemůže.

Při debatách o relativně nízké náročnosti formule 1 ve srovnání s minulostí se často hovoří o rádiové komunikaci, prostřednictvím které inženýři poskytují informace jezdcům. FIA už mnoho témat zakázala, přesto se některým lidem nelíbí, že jich celkem dost zůstalo.

„My jezdci nemáme s těmito pneumatikami všechny potřebné informace, abychom optimálním způsobem dokončili závod,“ namítl Hamilton. „Já necítím, kolik paliva spotřebováváme. Jedete tak rychle, jak můžete, a potřebujete k tomu informace.“

„Pneumatiky občas začnou ztrácet gumu. To těžko ucítíte, jsou to velmi subtilní změny. Nevíte, kdy začnou klesat teploty, proto potřebujete informace.“

Podle Hamiltona proto jezdci potřebují dostávat od týmů alespoň tyto základní informace, jinak by v závodech končili špatně.

„Co by se asi stalo, kdyby mě přestali informovat o pneumatikách? Pořád bych jel stejně, a kdyby mi nic neříkali o palivu, možná by nedojelo víc vozů. Jestli je tohle víc vzrušující, můžou to udělat,“ konstatoval.

„Dostáváme mnohem méně informaci než před lety. Před pár lety jsme dostávali mnohem více informací. Takže si myslím, že lidé jen hledají, na co ukázat prstem, protože jsou s něčím nespokojení.“

Diskuse k článku

Napsat komentář