Jednání o prodloužení Hamiltonovy smlouvy proběhnou v prosinci

Včera korunovaný mistr světa je s Mercedesem smluvně vázán do konce příštího roku, je však pravděpodobné, že obě strany budou mít zájem o delší spolupráci.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 24. 11 2014 — Michal Mikoláš

Včera korunovaný mistr světa je s Mercedesem smluvně vázán do konce příštího roku, je však pravděpodobné, že obě strany budou mít zájem o delší spolupráci.

Od konce sezony 2014 uplynulo pouze několik hodin, ale již nyní nastal pro Mercedes čas na přemýšlení o budoucnosti. Prodloužení smlouvy s Lewisem Hamiltonem by teoreticky mělo být formalitou. Toto Wolff, který v Mercedesu zastává post sportovního ředitele, nechce nic uspěchat. Je pravděpodobné, že Hamilton ve stříbrném setrvá i po roce 2015, avšak nová smlouva nesmí být šitá horkou jehlou.

„Lewis je extrémně důležitým článkem naší skupiny. Chceme, aby tomu tak bylo i do budoucna. Několikrát jsme o tom už diskutovali, ale dohodli jsme se, že s tím na chvilku přestaneme a znovu se do jednání pustíme po Abú Dhabí.

Nyní máme několik dní na reflexi toho, co se stalo, vrátíme se zpět do továrny a diskuze započnou za několik týdnů. Vyjednávání nikdy není snadné, neboť jeho výsledky se výrazně podepíší na budoucnosti jezdce i týmu.

Stabilita je v naší stáji jednou z klíčových ingrediencí. Je důležité, aby se Lewis u nás cítil jako doma a abychom mu poskytli to nejlepší auto. Obojí jsme zatím splnili, ale nic nám samozřejmě nezaručuje, že tomu tak bude napořád.

Proto nebývá jednoduché dohodnout se na správných podmínkách. Byli bychom moc rádi, kdyby s námi Lewis zůstal. Sehrál velkou roli ve vzestupu týmu. Chceme si ponechat oba jezdce. Myslím, že ani Lewis nechce jít pryč, ale není to věc, která by se dala vyřešit za několik hodin,“ prohlásil Wolff.

Ještě před návratem domů ale týmy čekají poslední letošní testy, které se budou na okruhu Yas Marian konat zítra a pozítří.

Diskuse k článku

Napsat komentář