Je to tak na pět z deseti, říká o formě McLarenu Ron Dennis

Šéf britské stáje se vyjádřil k výkonům ze sezony 2016, které nenaplnily nejen jeho očekávání. Dennis ale současně věří, že příští ročník bude pro McLaren lepší. Honda totiž začala s testováním nového agregátu podstatně dříve než vloni. I přes výrazné zlepšení oproti poslednímu roku letos McLaren stále nedokázal (a zřejmě už ani nedokáže, pokud nedojde k neočekávaným okolnostem)…

Štítky: Ron Dennis Zveřejněno 17. 10 2016 — Lukáš Štěrovský

Šéf britské stáje se vyjádřil k výkonům ze sezony 2016, které nenaplnily nejen jeho očekávání. Dennis ale současně věří, že příští ročník bude pro McLaren lepší. Honda totiž začala s testováním nového agregátu podstatně dříve než vloni.

I přes výrazné zlepšení oproti poslednímu roku letos McLaren stále nedokázal (a zřejmě už ani nedokáže, pokud nedojde k neočekávaným okolnostem) atakovat stupně vítězů. Druhý rok partnerství s Hondou tak opět zůstal výsledkově za očekáváním.

Jak by jej ohodnotil šéf McLarenu Ron Dennis? „Tak kolem pěti z deseti. Zkrátka nejsme dost dobří.“ Brit ale s nadějí vzhlíží do budoucna. „Testování nového motoru začalo o několik měsíců dříve, než je tomu u současné pohonné jednotky. Děláme dobré kroky.“

Dennis se rovněž vyjádřil i na adresu Jensona Buttona, který po letošní sezoně přeruší kariéru, s týmem ale bude pracovat i nadále. „Myslím, že se bude celkem nudit a opět bude hladový po závodění. Podle mého existuje možnost jeho návratu. Chceme, aby byl naplno zapojen do všeho, co se týče vývoje auta, a tak jsme potřebovali zajistit, aby nepřestoupil k jinému týmu. Proto s námi Jenson bude až do roku 2018.

Je těžké předpokládat, co se stane v tom roce. Ale nemyslím, že je problémem mít tři skvělé jezdce. Obávat se o rozhodnutí, kdo z nich bude závodit, budu, až nastane ten správný čas,“ uzavřel šéf McLarenu.

Čtěte dále: Honda přežila turbulentní období. Cítí pokrok a ví, na kterých oblastech motoru pracovat

McLaren začal s testováním nového motoru dříve než vloni. Pomůže mu to k návratu na vrchol?

McLaren začal s testováním nového motoru dříve než vloni. Pomůže mu to k návratu na vrchol?

 

Diskuse k článku

Napsat komentář