Imola získala smlouvu na F1, ale jet se tam beztak nemusí

Vedení okruhu v Imole podepsalo smlouvu s Berniem Ecclestonem. Legendární okruh by měl hostit Velkou cenu Itálie počínaje sezonou 2017. Zbývá “jen” získat povolení pro uspořádání závodu. Od příštího roku má realizaci Velké ceny Itálie na starosti tamní automobilový klub. Ten se zavázal státu uspořádat závod na Monze, a to navzdory faktu, že okruh má…

Štítky: GP Itálie Imola Monza Zveřejněno 18. 07 2016 — Marie Tomšíková

Vedení okruhu v Imole podepsalo smlouvu s Berniem Ecclestonem. Legendární okruh by měl hostit Velkou cenu Itálie počínaje sezonou 2017. Zbývá “jen” získat povolení pro uspořádání závodu.

Od příštího roku má realizaci Velké ceny Itálie na starosti tamní automobilový klub. Ten se zavázal státu uspořádat závod na Monze, a to navzdory faktu, že okruh má nemalé finanční potíže. Koncem června se objevily informace, podle kterých zbývalo pouze podepsat novou smlouvu s Berniem Ecclestonem.

Po necelém měsíci je vše jinak. Novou smlouvu nemá Monza, ale Imola. Na druhou stranu stále existuje možnost, že se Velká cena Itálie stěhovat nebude. Bernie Ecclestone potřebuje získat souhlas italské federace motorsportu a italského autoklubu.

Itálie by se mohla inspirovat Německem, kde se o pořádání závodu dělily okruhy Hockenheimring a Nürburgring.

“Bernie ví, že jsme k dispozici. Poslal nám návrh, který jsme podepsali,” řekl předseda Imoly Uberto Selvatico Estense.  “Budeme velmi rádi, když se formule 1 vrátí na Imolu. To je naším cílem. Záleží to na Angelu Sticchim Damianim (prezident italského automobilového klubu). Myslím, že to je politická záležitost. Jsme dohodnuti s Berniem a potřebujeme jen souhlas národního sportovního orgánu. Pokud v budoucnu nebude Velká cena Itálie, bude to problém pana Sticchiho Damianiho, který neumožnil tuto dohodu.”

Předseda Imoly potvrdil, že okruh má podporu regionální samosprávy. “Předseda regionu Stefano Bonaccini nás podporuje. Je to velmi pragmatický muž. Řekl, že pokud máme smlouvu, tak je Bernie spokojený a národní sportovní orgán schválí tuto dohodu. Podpoří nás.”

Času není nazbyt a Imola upozorňuje, že potřebuje dostatek prostoru na přípravy. “Myslím, že na rozhodování nemáme moc času. Začneme s pracemi, i když nebudeme mít odpověď pana Sticchiho Damianiho. Myslím, že máme čas maximálně do prosince. To je limit, ale čím dříve, tím lépe. Budeme mít jeden rok na propagaci závodu.”

Imola je prý finančně zajištěná. Průběžně zde probíhá potřebná modernizace, která umožňuje návrat závodu.

“Naše společnost byla před několika lety restrukturalizována. Je z nás dobře fungující společnost. Máme dobré výsledky, proto myslíme, že můžeme požádat o pořádání velké ceny. Imola může mít u diváků velký úspěch. Budeme mít nové prostory i zázemí pro novináře. Dokončujeme projekt s Hermannem Tilkem. Právě pracujeme na novém lékařském centru. Děláme toho hodně.”

Čtěte dále: Zástupci Imoly už vyjednávají s Ecclestonem

Nová smlouva byla podepsána v rámci Grand Prix Velké Británie

Nová smlouva byla podepsána v rámci Grand Prix Velké Británie

Diskuse k článku

Napsat komentář