Honda se bude k zákazníkům chovat stejně jako Mercedes, vzkazuje Force India McLarenu

Zástupce šéfa Force Indie Bob Fernley nesouhlasí s šéfem McLarenu Ronem Dennisem v kritice přístupu Mercedesu k zákaznickým týmům.

1 Štítky: Force India Honda McLaren Mercedes Pohonné jednotky Zveřejněno 22. 10 2014 — Jan Pastorek

Zástupce šéfa Force Indie Bob Fernley nesouhlasí s šéfem McLarenu Ronem Dennisem v kritice přístupu Mercedesu k zákaznickým týmům.

Dennis řekl, že zákaznické týmy Mercedesu nemůžou pohonnou jednotku využít stejně jako stáj tovární, což v podstatě vystavuje stopku jejich mistrovským ambicím.

„To je od Rona asi moc tvrdé,“ komentoval Fernley pro Crash.net. „Myslím, že je Mercedes velmi férový ke všem společnostem, a kde je to možné, dává všem stejné vybavení. K menším rozdílům bude samozřejmě docházet vždy, a to kvůli vývojovému programu a malému počtu motorů, které používáme.“

„Takže když je připravené vylepšení, je zřejmé, že jako první ho dostane tovární tým a ostatní v rámci fází svých motorů, protože jsou všechny předvyrobené.“

Fernley si je jistý, že pokud Honda někdy přibere k McLarenu zákaznické týmy, bude se k nim chovat úplně stejně jako Mercedes.

„Musíte být pragmatičtí a jsem si jistý, že Ron bude provozovat úplně stejný systém, až bude hlavním zákazníkem Hondy,“ dodal Fernley.

Zástupce šéfa indické stáje také potvrdil, že co se týče uvolnění vývoje motorů v sezóně, bude v každém případě proti, pokud by to znamenalo zvýšení nákladů. Pokud by cena pohonné jednotky nestoupla, bude o změně hlasovat tak, jak mu řekne Mercedes.

Diskuse k článku

Napsat komentář