Hamiltonovi sliboval titul Lauda, ale k přestupu ho přesvědčil Brawn

Lewis Hamilton uvedl na pravou míru rozhovory, které proběhly mezi ním a představiteli Mercedesu o přestupu v roce 2012.

8 Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Niki Lauda Ross Brawn Zveřejněno 25. 11 2014 — Jan Pastorek

Lewis Hamilton uvedl na pravou míru rozhovory, které proběhly mezi ním a představiteli Mercedesu o přestupu v roce 2012.

Lauda vyprávěl, že využil Hamiltonova zklamání z odstoupení z GP Singapuru v roce 2012, aby ho přesvědčil k přestupu z McLarenu do Mercedesu. „Řekl jsem: ‚Zaručuji, že vyhraješ šampionát.‘ A v druhém roce tady je to tu. Takže jsem rád, protože jsem splnil slib,“ uvedl nevýkonný šéf týmu Mercedes.

Hamilton ale říká, že toto setkání s Laudou v Singapuru nebylo rozhodující. „Nebyl to tento rozhovor, který nás dostal tam, kde jsme. Byla to konverzace, kterou jsem měl s Rossem Brawnem, když Ross přišel domů k mé matce,“ vzpomínal.

„Pomyslel jsem si: ‚Páni, Ross Brawn přišel do domu mé matky, aby si s námi dal čaj!‘ Detailně mi vysvětlil, jaké kroky tým dělá, a v tu chvíli mě přesvědčil.“

Laudovo přesvědčování svůj efekt ale mělo také. „S Nikim jsem mnohokrát hovořil po telefonu. Naše schůzka samozřejmě byla pozitivní, ale jen podtrhla tu předchozí. Chtěl jsem být součástí týmu, který může růst, a dokázat to je samo o sobě úžasné.“

Diskuse k článku

Napsat komentář