Hamilton reaguje na kritiku

Obhájce titulu mistra světa Lewis Hamilton se rozhodl reagovat na kritiku směrující k jeho osobě a týmu, pro který závodí. Podle něj těmto kritikům uniká celá pointa. Nejde ani tak o kritiku jeho životního stylu, protože k té se vyjádřil již dříve, a nejlépe to asi vystihl jeho šéf z Mercedesu Toto Wolff, když prohlásil,…

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 17. 09 2015 — Tomáš Richtr

Obhájce titulu mistra světa Lewis Hamilton se rozhodl reagovat na kritiku směrující k jeho osobě a týmu, pro který závodí. Podle něj těmto kritikům uniká celá pointa.

Nejde ani tak o kritiku jeho životního stylu, protože k té se vyjádřil již dříve, a nejlépe to asi vystihl jeho šéf z Mercedesu Toto Wolff, když prohlásil, že co si kdo dělá na dovolené, je jeho věc. Hamilton tentokrát reaguje na kritiku, podle které vítězí jen proto, že má k dispozici nejlepší auto.

„Když už jsme u toho, chtěl bych reagovat na kritiku, kterou občas slyším ve vztahu k mé pozici v Mercedesu a výkonu našeho týmu,“ řekl Hamilton v rozhovoru s Andrewem Bensonem z BBC. „Lidé říkají věci jako ‚No jo, on je v nejlepším týmu s nejlepším autem, a tak pořád vyhrává. To je jasné.‘ Ale když tohle slyším, tak mám pocit, že lidem uniká pointa.

Všichni špičkoví jezdci, kteří se kdy těšili nějakému období dominance, ať už to byli Sebastian Vettel nebo Michael Schumacher, nebo kdokoli další, všichni byli na vrcholu se špičkovými auty. Takže lidé to budou muset prostě strávit.

Motorsport není tenis nebo golf, kde výkon záleží jen a pouze na tom sportovci.

Ale pořád existují rozdíly mezi jezdci. Může to být rozdíl třeba jen desetiny sekundy na kolo, ale v našem světě to představuje spoustu peněz. Týmy investují miliony, aby takový čas našly.“

Lewis Hamilton si ve skutečnosti nebyl až do posledních chvil před startem GP Singapuru vědom, že může vyrovnat počet vítězství Ayrtona Senny. Tahle statistika je ale o to zajímavější, že jestli se mu to povede, povede se mu to napříč shodnému počtu závodů před tím, než Ayrton Senna zemřel.

Lewis Hamilton, Singapur

 

Diskuse k článku

Napsat komentář