Haase nepříznivé finanční poměry ve formuli 1 neodrazují, změny nečeká

Tým Gena Haase nepotřebuje žádné změny ve formuli 1, aby pokračoval v realizaci svého plánu.

Štítky: Finance Haas Zveřejněno 16. 06 2015 — Jan Pastorek

Tým Gena Haase nepotřebuje žádné změny ve formuli 1, aby pokračoval v realizaci svého plánu.

Menší stáje se neustále snaží protlačit změny, které by jim zajistily větší příjmy od formule 1. Ale po dlouhých diskuzích a jednáních se nic nemění.

Pro Haase to není problém, protože na rozdíl od Manoru, Caterhamu a HRT s žádnými výhodami při svém vstupu nepočítá. „Myslím, že se to bude dál měnit a bude se o tom dál diskutovat, uspokojit všechny bude těžké,“ komentoval šéf americké stáje Günther Steiner pro Motorsport.com

„My nejsme aktivně zapojeni, protože nemáme hlasovací práva, ani nic jiného, ale sledujeme, co se děje. Gene (Haas) to pozorně sleduje. Ale my jsme se rozhodli jít do tohoto dobrodružství. Věděli jsme, jaké to bude, takže nás to nepřekvapuje, a žádné velké změny nejsou.“

Haas počítá, že se do diskuzí o přerozdělování peněz zapojí příští rok, až bude aktivním soutěžícím. I když si od toho nic moc neslibuje.

„Budeme to sledovat a uvidíme, co se bude dít, ale tyhle diskuze nikdy neskončí. A jakmile budeme mít hlas, budeme mít také vlastní názor. V tuto chvíli jsme diváci,“ dodal Steiner.

Diskuse k článku

Napsat komentář