Rosberg znovu udeřil! Zvítězil před Hamiltonem. Vettela torpédoval Kvjat

Čtvrtý závod sezony, čtvrté a navíc hladké vítězství. Takovou bilancí se po dnešku chlubí Nico Rosberg, který doslova ovládl Velkou cenu Ruska. Lewis Hamilton se dokázal vyšvihnout na konečnou druhou příčku a stupně vítězů doplnil Kimi Räikkönen. Závod poznamenala „další“ kolize mezi Sebastianem Vettelem a Daniilem Kvjatem. V Soči se v dosavadní historii jelo pouze dvakrát a…

3 Zveřejněno 1. 05 2016 — GPF1.cz

Čtvrtý závod sezony, čtvrté a navíc hladké vítězství. Takovou bilancí se po dnešku chlubí Nico Rosberg, který doslova ovládl Velkou cenu Ruska. Lewis Hamilton se dokázal vyšvihnout na konečnou druhou příčku a stupně vítězů doplnil Kimi Räikkönen. Závod poznamenala „další“ kolize mezi Sebastianem Vettelem a Daniilem Kvjatem.

V Soči se v dosavadní historii jelo pouze dvakrát a v obou případech to byl Lewis Hamilton, který v olympijském parku dokázal vyhrát. Chtěl-li i dnes uspět, pak jej čekala velká šichta, neboť po vypovězení systému ERS v sobotní kvalifikaci startoval až desátý. Největší šance na vítězství v závodě tak do klína spadly jeho stájovému kolegovi Niku Rosbergovi.

Start se nejlépe povedl Rosbergovi, který tak uhájil svou pozici před Valtterim Bottasem. To hlavní se ovšem odehrálo nedaleko za vedoucí dvojicí. Do opětovné kolize se dostali Sebastian Vettel a Daniil Kvjat a pro Němce to znamenal konec účinkování v závodě. Tentokrát byla vina na straně Rusa, jenž hned dvakrát do Vettela narazil. V horizontu 14 dní se tak tito dva střetli už podruhé a došlo tudíž i na slova ruského miláčka: „Budu takto riskovat i nadále, takže by to měl každý očekávat.“ V důsledku série kolizí nepokračovali ani Hülkenberg a Haryanto a na trať tak musel safety car.

Po restartu podle očekávání začal ujíždět Nico Rosberg, ale za ním se zformovala trojice pilotů sestávající se z Valtteriho Bottase, Lewise Hamiltona a Kimiho Räikkönena. Mezitím byli za incidenty po startu závodu penalizacemi odměněni Daniil Kvjat a Esteban Gutiérrez. Hamilton neměl problém dostat se před Räikkönena, ale s Bottasem si už poradit nedokázal. Souboj o druhé místo proto tito dva svedli až skrze boxy. Bylo to těsné, ale Bottas se opět stal mini vítězem tohoto duelu. Radost mu ale vydržela jen o kolo déle a Lewis Hamilton si na Finovi smlsnul v nájezdu z jedné ze zatáček.

Pirelli pro tento závod zvolilo až nepochopitelně konzervativní přístup, a tak se do akce ani tentokrát nedostala nejměkčí směs pneumatik. Tento fakt se pochopitelně podepsal na atraktivnosti závodu, neboť omezená variabilita strategií připravila tuto Velkou cenu o dění na trati, a tak až na občasné předjížděcí manévry uprostřed startovního pole toho v Soči k vidění příliš nebylo.

Ze závodu vypoklonkovala pohonná jednotka Ferrari tentokrát Maxe Verstappena, který svůj vůz odstavil ve třiačtyřicátém kole. Nejtěsnější to v tu dobu na dráze bylo ve skupině bojující o poslední bodovaná místa. Byli to jezdci počínaje osmým Romainem Grosjeanem a konče dvanáctým Jolyonem Palmerem. Body mimo jasně danou první pětici brali šestý Alonso a dále Magnussen, Grosjean, Pérez a Button.

Výsledky GP Ruska:

Podrobný průběh závodu je k dispozici níže v našem on-line přenosu:

Čtěte dále: Hamilton opět v problémech Rosberg má pole position. Do první řady se postaví i Bottas

Diskuse k článku

3 komentáře: “Rosberg znovu udeřil! Zvítězil před Hamiltonem. Vettela torpédoval Kvjat”

  1. Ferrarista napsal:

    Odkedy sú na Sport1 a Sport2 reklamy? Veď ste hovorili, že budete vysielať bez reklám. Áno je tam síce druhá obrazovka, ale na nej nič nevidno.

  2. koudaa napsal:

    Kvyat je blázen !!!

  3. mrCabdriver napsal:

    Tak uvidíme jak se bude závod vyvíjet, ale vzhledem k tomu, že Seb je mimo, Kimiho nemám rád a Nando je tam kde je, jsem celkem v klid že jsem si neprodloužil předplatné na Skylink … a vidím, že jsem o nic nepřišel … Takže spokojenost – PS4 a F1 2015 bude lepší volba …

Napsat komentář