Ferrari poprvé poraženo. Ve středu byla nejrychlejší Force India

Třetí den testů na okruhu Catalunya ovládl Mercedes, ovšem pouze jen jako pohonná jednotka ve voze Force India Nika Hülkenberga, který jako jediný zajel nejrychlejší kolo na červené (super-měkké) sadě pneumatik. Jízdy poznamenalo celkem dost technických potíží. Ještě před začátkem programu došlo na změnu u Mercedesu, do jehož vozu dopoledne usedl namísto Hamiltona kolega Nico…

Zveřejněno 24. 02 2016 — Lukáš Štěrovský

Třetí den testů na okruhu Catalunya ovládl Mercedes, ovšem pouze jen jako pohonná jednotka ve voze Force India Nika Hülkenberga, který jako jediný zajel nejrychlejší kolo na červené (super-měkké) sadě pneumatik. Jízdy poznamenalo celkem dost technických potíží.

Ještě před začátkem programu došlo na změnu u Mercedesu, do jehož vozu dopoledne usedl namísto Hamiltona kolega Nico Rosberg. Krátce před desátou hodinou zavlály poprvé červené vlajky, Carlos Sainz opustil mechaniky dříve, než mu stačili řádně upevnit pravé zadní kolo, a byl tak nucen vůz zastavit na konci boxové uličky.

Problémy mělo také Ferrari, Kimi Räikkönen se kvůli potížím s palivovým systémem objevil na dráze až po více jak třech hodinách od začátku středečních jízd. Rio Haryanto moc nezvládl premiéru v Manoru, když po poledni dostal s vozem ,hodiny‘. Trable zaznamenal také McLaren, kterého zradil únik oleje jako následek potíží s hydraulikou.

Třetí červené vlajky zapříčinil Kevin Magnussen, a to v poslední hodině testů. Ten se krátce na to opět vydal na trať, ale vůz jej znovu zradil. I tak ale Dán obsadil čtvrtou příčku ve výsledkové listině, nestačil jen na Räikkönena, Grosjeana a Hülkenberga.

Testy pokračují ve čtvrtek. Dnešní jízdy jsme sledovali on-line.

Výsledky třetího dne testů v Barceloně:

casomira2421800

[wppa type=“content“ album=“385″]Any comment[/wppa]

Diskuse k článku

Napsat komentář