Ferrari může být silné všude, i v Číně, míní Räikkönen

Kimi Räikkönen se neobává, že by chladnější Šanghaj měla znamenat propad výkonnosti Ferrari.

Štítky: Ferrari Kimi Räikkönen Zveřejněno 9. 04 2015 — Jan Pastorek

Kimi Räikkönen se neobává, že by chladnější Šanghaj měla znamenat propad výkonnosti Ferrari.

Samotné Ferrari přiznalo, že k vítězství v Malajsii mu pomohly vysoké teploty, protože kvůli chlazení vozu nepotřebovalo tolik otvorů v karoserii jako Mercedes a také mu déle vydržely pneumatiky. Räikkönen to nepopírá, ale zároveň si nemyslí, že by to byl jediný trumf SF15-T.

„Auto funguje dobře za všech podmínek a na všech okruzích, takže nevidím důvod, proč by to tady mělo být jinak,“ řekl v Šanghaji. „Může to být trochu jiné, protože je zima, ale profil tratě se Barceloně blíží asi nejvíc z těch, na kterých jsme doposud jeli, a o podmínky jsou podobné.“

V Austrálii sice dojelo Ferrari do cíle s více než půlminutovou ztrátou na Mercedes, podle Räikkönena to ale byl důsledek nepříznivých okolností, nikoliv obrázek skutečného rozložení sil.

„Po Austrálii jsem řekl, že kdybychom v závodě byli za nimi, tak si nemyslím, že by tak odjeli, alespoň ne tak daleko, jak si lidé myslí. Uvidíme, jak to půjde, ale neočekávám, že se situace změní. Myslím, že Mercedes dokáže být velmi rychlý v kvalifikaci, ale v závodní rychlosti je to trochu vyrovnanější,“ uzavřel.

 

Diskuse k článku

Napsat komentář