Ecclestone: Museli jsme vyjít vstříc Hondě, abychom vyslali signál zájemcům o vstup do F1

Šéf formule 1 Bernie Ecclestone se osobně zasadil o změnu přístupu FIA k Hondě, protože to považoval za obecně prospěšné.

2 Štítky: Bernie Ecclestone Honda Zveřejněno 23. 01 2015 — Jan Pastorek

Šéf formule 1 Bernie Ecclestone se osobně zasadil o změnu přístupu FIA k Hondě, protože to považoval za obecně prospěšné.

Mezinárodní automobilová federace původně nechtěla dovolit Hondě, aby mohla svůj motor vyvíjet i v průběhu sezóny, protože ostatní výrobci tuto možnost ve svém prvním roce s šestiválci také neměli.

„Problémem byla pravidla, protože oni (Honda) jsou tu noví,“ vysvětloval Ecclestone pro Sky Sports. „Prošli jsme si to s FIA a já jsem řekl, že se na ně musíme dívat trochu odlišně, protože jinak žádné nové týmy už nepřijdou.“

Ostatně v zákulisí se hovoří o tom, že celé uvolnění vývoje pohonů je politickým kompromisem a dohodou, protože jak Ecclestone řekl, pro formuli 1 by nebylo dobré, kdyby došlo k zakonzervování výhody Mercedesu na několik let.

„Celý tento byznys se točí kolem pravidel, takže kdybychom bývali mohli změnit pravidla, změnili bychom je. Ale na to potřebujeme souhlas všech týmů šampionátu, a ten nedostaneme. Pokud řídíte Mercedes, poslední věc, kterou chcete, je změna,“ dodal Ecclestone.

Oficiálně se tedy jednalo o mezeru v pravidlech, která umožní Ferrari, Renaultu a Mercedesu nasazovat vylepšení pohonu i v průběhu sezóny. V případě Hondy už ale nejde o žádnou mezeru, nýbrž o výjimku.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Ecclestone: Museli jsme vyjít vstříc Hondě, abychom vyslali signál zájemcům o vstup do F1”

  1. Rendy napsal:

    „Oficiálně se tedy jednalo o mezeru v pravidlech, která umožní Ferrari, Renaultu a Mercedesu nasazovat vylepšení pohonu i v průběhu sezóny. V případě Hondy už ale nejde o žádnou mezeru, nýbrž o výjimku.“
    Jsem pochopitelně rád, že dostali výjimku, neboť jsem fanoušek McLarenu 🙂 ale když ji dostali, nemusely s tím souhlasit všechny týmy, nebo si FIA může udělovat výjimky jak chce? Když nejde o bezpečnost pochopitelně, tam to jde asi bez svolení ostatních…

  2. Situs napsal:

    Proste ukazka nespravne organizace (FIA) pro urcovani pravidel ve sportu. Takhle menit postoje dle politickeho tlaku je ostuda a neni to dobry signal ani pro nove vyrobce, ani pro fanousky. Dominance v F1 neni nic noveho, a vice vadi tyhle politicke praktiky, nez dominance.

Napsat komentář