Deváté místo jako vítězství. Nasr se stal zachráncem Sauberu

Sauber se díky devátém místu Felipeho Nasra v Brazílii posunul před Manor na desáté místo v Poháru konstruktérů. To je klíčové s ohledem na peníze, které týmy inkasují od Bernieho Ecclestona. Už to vypadalo, že Sauber letos jako jediný tým nezíská body. Švýcarský tým se nacházel na posledním jedenáctém místě v Poháru konstruktérů od Grand…

Štítky: Felipe Nasr Manor Sauber Zveřejněno 14. 11 2016 — Lukáš Štěrovský

Sauber se díky devátém místu Felipeho Nasra v Brazílii posunul před Manor na desáté místo v Poháru konstruktérů. To je klíčové s ohledem na peníze, které týmy inkasují od Bernieho Ecclestona.

Už to vypadalo, že Sauber letos jako jediný tým nezíská body. Švýcarský tým se nacházel na posledním jedenáctém místě v Poháru konstruktérů od Grand Prix Rakouska, ve které se za Manor podařilo získat bod Pascalu Wehrleinovi.

Pavel Turek OMV

Jenže Grand Prix Brazílie situaci otočila. Brazilec Nasr totiž devátým místem v domácím závodě posunul Sauber v šampionátu před Manor na desáté místo, což je poslední pozice, za kterou týmy získávají takzvané ‚prize money‘ od Bernieho Ecclestona. Stáj Sauber si tak přišla – pokud Manor v Abu Dhabi nedojede na bodech – přibližně na 35 milionů euro.

„Pro nás je to jako vítězství,“ rozplýval se po závodě Nasr. Ten se určitou část Grand Prix nacházel dokonce na šestém místě, postupně byl ale předjet silnějšími vozy. Podobnou situaci zažily také oba manory, které byly vypoklonkovány z deváté, respektive desáté příčky.

„Normálně by nebylo možné skončit na bodech, ale v takových podmínkách musíte být připraveni na to je maximálně využít. Nikdy jsem neztratil důvěru v tým, pokaždé jsem mu věřil a to, co se nám povedlo, si zasloužíme. Po tak těžkém roce pro nás znamenají dva body hodně,“ naráží Nasr na finanční krizi, kterou se Sauberu podařilo zažehnat až během léta.

„Když pršelo hodně, byl jsem schopen za sebou držet rychlejší vozy. Ale jak trať osychala, vozy jako Ferrari a Red Bull byly prostě rychlejší. Stejně tak Force India. Udržel jsem pneumatiky od posledního restartu až do konce, kdy už zadní gumy začaly klouzat. Dostával jsem aquaplaning na obou rovinkách a přes vodní tříšť jsem nic neviděl.

Alonso se ke mně rychle přibližoval. Myslím, že kdyby se jelo o dvě kola více, předjel by mě,“ oddechl si Felipe Nasr. Brazílie tak v neděli mohla oslavovat hned dva domácí hrdiny…

Čtěte dále: Felipe Massa: Havarovat v posledním domácím závodě kariéry mi zlomilo srdce

Felipe Nasr – letošní zachránce Sauberu?

Felipe Nasr – letošní zachránce Sauberu?

Diskuse k článku

Napsat komentář