Dennis: Zákaznický tým jako Williams nikdy nemůže vyhrát titul

Šéf McLarenu Ron Dennis zopakoval, že podle něj může šampionát vyhrát jen tovární tým výrobce pohonných jednotek.

1 Štítky: McLaren Williams Zveřejněno 15. 07 2015 — Jan Pastorek

Šéf McLarenu Ron Dennis zopakoval, že podle něj může šampionát vyhrát jen tovární tým výrobce pohonných jednotek.

McLarenu se s Hodnou zatím moc nedaří, ale Dennis si je jistý, že se to brzy změní. „Dnes nejsme na úrovni, na které bychom chtěli být, ale jsem si jistý, že se na ni dostaneme dřív, než si lidé myslí,“ řekl pro Autosprint.

„Dokonce i Mercedesu trvalo, než se stal jeho současný tým konkurenceschopným. A na začátku naší spolupráce s Mercedesem to nebylo snadné. Teď čelíme podobné výzvě.“

Dennis ani teď nelituje, že se McLaren vydal cestou s Hondou, protože si myslí, že jinak by nemohl získat další titul.

„Podívejte se na kvalifikaci v Silverstonu. Tovární tým byl skoro o sekundu rychlejší než Williams. Se zákaznickým motorem takovou ztrátu nebudete nikdy moct dohnat,“ uvedl.

„Tyto motory jsou tak komplexní, že ty systémy musí být v absolutní harmonii s šasi. Vyžaduje to absolutní nasazení dodavatelů a technických partnerů. Proto jsem upřednostnil cestu s Hondou. Protože i když to bude chvíli trvat, je to pro McLaren nejlepší možnost pro návrat na vrchol. Jen to potrvá trochu déle, než bychom chtěli.“

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Dennis: Zákaznický tým jako Williams nikdy nemůže vyhrát titul”

  1. Variotek napsal:

    Tak v tomto má Luhár pravdu. Dříve to možné bylo. Jinak pro zajímavost první sezona McLarenu s Mercedesem dopadla takhle: Celkově čtvrté místo s 30 body, nejlepší výsledek bylo Häkkinenovo druhé místo z GP Itálie a GP Japonska(ovšem i díky odpadnutí silnějších soupeřů). Ze sedmnácti Grand Prix dojeli vozy nebo alespoň jeden vůz dvanáctkrát do cíle. Nejhůř bylo v GP Německa a následující GP Maďarska, kdy nedojel ani jeden vůz.

Napsat komentář