Budoucnost vysílání formule 1? Chceme živé přenosy na internetu, hlásá Liberty Media

Nový (za předpokladu bezproblémového zkompletování dohody) spoluvlastník formule 1 prohlásil ústy svého prezidenta, že by v budoucnu rád změnil způsob vysílání přenosů, které chce nabízet skrze internet. Vysílání formule 1 přes internet bylo něco, co dlouhodobě odmítal (a vlastně stále odmítá) držitel komerčních práv Bernie Ecclestone. S nástupem nového spoluvlastníka královny motorsportu, společnosti Liberty Media, by se…

3 Štítky: Liberty Media MotoGP TV Zveřejněno 10. 11 2016 — Lukáš Štěrovský

Nový (za předpokladu bezproblémového zkompletování dohody) spoluvlastník formule 1 prohlásil ústy svého prezidenta, že by v budoucnu rád změnil způsob vysílání přenosů, které chce nabízet skrze internet.

Vysílání formule 1 přes internet bylo něco, co dlouhodobě odmítal (a vlastně stále odmítá) držitel komerčních práv Bernie Ecclestone. S nástupem nového spoluvlastníka královny motorsportu, společnosti Liberty Media, by se ale situace mohla razantně změnit.

Prezident a výkonný ředitel Liberty Media Greg Maffei totiž prozradil, že společnost má v plánu expandovat s formulí 1 právě na internet, co se živého vysílání týče.

Pavel Turek OMV

„S ohledem na globální povahu formule 1 a její rozsáhlou fanouškovskou základnu je živé vysílání přes internet něco, co z našeho pohledu dává velký smysl,“ prohlásil Maffei.

Podle něj ale současný model a prodaná televizní práva znamenají překážky pro tuto vizi. „Nemyslím si, že je to úplně nedobytné, ale existuje tam pár věcí, se kterými se musíme popasovat,“ dodal prezident Liberty Media.

Formule 1 by se tak mohla vydat například cestou královny jednostopých závodů, série MotoGP. Ta v přepočtu za necelé tři tisíce korun nabízí videopass platný na 12 měsíců (či jednotlivé závody za cca 250 Kč), díky kterému uživatel může sledovat všechny jízdy v přímém přenosu a HD kvalitě bez komerčních pauz.

Nechybí ani obsáhlý archiv všech jízd včetně závodů sahající až do devadesátých let, přístup k exkluzivnímu obsahu, jako jsou video analýzy, pokročilý live-timing a podobně. Jediné, co tak uživatel potřebuje ke sledování, je počítač a solidní internet, který je však dnes už téměř všude samozřejmostí.

Čtěte dále: Od výroku pilota až k divákovi. Jak vypadá zákulisí rádiové komunikace a televizního vysílání?

Fanoušci formule 1 by už brzy mohli sledovat královnu motorsportu skrze internet

Fanoušci formule 1 by už brzy mohli sledovat královnu motorsportu skrze internet

Diskuse k článku

Napsat komentář