Bude to Pirelli pro léta 2017 – 2019

Jakékoli stížnosti na Pirelli chce ale šéf F1 řešit za zavřenými dveřmi.

6 Štítky: Pirelli Zveřejněno 4. 09 2015 — Tomáš Richtr

Pirelli zůstane dodavatelem pneumatik týmům F1 i pro sezony 2017 až 2019 poté, kdy mu příští rok vyprší smlouva. Více než jasně to v padoku na Monze prohlásil Bernie Ecclestone.

I když je volba nového dodavatele pneumatik předmětem formálního tendru mezi jedinými uchazeči Michelinem a Pirelli, jedná se o svobodnou volbu majitele komerčních práv, kterého Bernie Ecclestone reprezentuje. Mezinárodní automobilová federace totiž řekla, že po technické stránce vyhovují obě firmy, a tudíž konečná volba je na FOM.

Výsledky tohoto výběru ještě nebyly oznámeny, ale Ecclestone na dotaz, zda můžeme očekávat Pirelli jako dodavatele pneumatik pro další období prohlásil:

„Samozřejmě. Nenecháme je odejít,“ řekl komerční šéf F1. „Odvádějí dobrou práci. Už dávno jsem jim řekl, že nechci pneumatiky, které vydrží celý závod. S ohledem na naše požadavky nemohou odvést lepší práci. Kdybychom chtěli, samozřejmě by zvládli vyrobit pneu, které vydrží od ledna do prosince.“

Ecclestone na dotaz reagoval poté, kdy se sešel s některými jezdci a týmy, aby probral budoucí komunikační pravidla ve vztahu k Pirelli. Nelíbí se mu totiž kritická prohlášení, jako například to Sebastiana Vettela po závodě v Belgii, a že jakékoli stížnosti by měly být řešeny za zavřenými dveřmi.

Diskuse k článku

6 komentářů: “Bude to Pirelli pro léta 2017 – 2019”

 1. Matthew88 napsal:

  Michelin chcel hlavne 18 palcove…pokial si dobre pamatam, tak nemali problem vyrobit pneu s degradaciou

 2. Louis65 napsal:

  Zadani bylo jasne. Mr. E. chce degradacni pneu. Ty Michelin nenabidl a jiny zajemce se nenasel. Tak vysledek tendru je jasny. Takze nevim o co vam jde?

 3. Tomáš Richtr napsal:

  Komedie pro fanoušky 🙂

  Variotek:
  K čemu to výběrové řízení teda je nebo bylo?

 4. achard napsal:

  Naprosto stejné výběrové řízení jako u nás – podmínky se ušijí na jednu firmu (většinou si ty podmínky napíše sama), a pak se s velkým humbukem tato firma „demokraticky“ vybere. A končí to obalem na víno pro zadavatele…

 5. juress napsal:

  Variotek:
  K čemu to výběrové řízení teda je nebo bylo?

  Aby nemektali lidi, že si tam Mr.E. dosadil koho chtěl s nějakým tím finančním polepšením v kapsi.
  Neříkám, že by pneumatiky měly vydržet celý závod, ale tyhle jsou katastrofální.

 6. Variotek napsal:

  K čemu to výběrové řízení teda je nebo bylo?

Napsat komentář