Bottas je překvapen rychlostí svého vozu

Valtteri Bottas obsadil v dnešní kvalifikaci na GP Japonska třetí místo. Za vítězným Rosbergem zaostal o čtyři desetiny sekundy a dokázal porazit vítěze ze Singapuru Vettela. Williams prozatím na Ferrari v probíhající sezóně nestačil, ale v sobotní kvalifikaci v Suzuce dokázal Ferrari překonat. Okruh v Japonsku svou charakteristikou vozům týmu Williams svědčí. Potvrdil to i Bottas: „Okruh v Suzuce se velmi…

Štítky: Valtteri Bottas Williams Zveřejněno 26. 09 2015 — Jindřich Kleinbauer

Valtteri Bottas obsadil v dnešní kvalifikaci na GP Japonska třetí místo. Za vítězným Rosbergem zaostal o čtyři desetiny sekundy a dokázal porazit vítěze ze Singapuru Vettela.

Williams prozatím na Ferrari v probíhající sezóně nestačil, ale v sobotní kvalifikaci v Suzuce dokázal Ferrari překonat. Okruh v Japonsku svou charakteristikou vozům týmu Williams svědčí.

Potvrdil to i Bottas: „Okruh v Suzuce se velmi liší od okruhu v Singapuru. Věděli jsme, že naše auto tady bude lepší. Předpokládali jsme, že kvalifikace i závod se pojedou na suché trati. Vozy jsme už přivezli takto nastavené. Ušetřilo nám to spoustu času mezi tréninky a kvalifikací. Vzhledem k deštivému počasí v pátek, byl dnešní den náročný. Kvalifikace v Suzuce je totiž velmi důležitá. Jsme s výsledkem spokojeni. Kvalifikaci jsem si užil. Auto funguje skvěle, naším cílem v nedělním závodě je místo na stupních vítězů.“

Bottas by nyní chtěl, aby se výborný výsledek ze sobotní kvalifikace projevil i v nedělním závodě. Do něj odstartuje společně s Vettelem z druhé řady. Jeho týmový kolega Felipe Massa obsadil v kvalifikaci místo páté a na startu nedělního závodu bude stát ve třetí řadě.

Motorsports: FIA Formula One World Championship 2015, Grand Prix of Japan

Diskuse k článku

Napsat komentář